Kurs euro zatrzymał się na 4,48 zł. Czy będzie nadal taniał?Kurs euro względem złotego w ciągu ostatnich siedmiu dni właściwie nie podrożał względem ceny z końca poprzedniego tygodnia. Listopad przynosi jak na razie osłabienie kursu euro, który jeszcze pod koniec października wyznaczał nie tylko tegoroczne, ale nawet dziesięcioletnie maksima!

Forex Club
  • Kurs EUR/PLN 29 października wybił do 4,6450 zł, najwyższego poziomu od 2009 roku
  • Od tamtego czasu, kurs europejskiej waluty opadł o około 3,5%
  • Natomiast od początku roku euro podrożało względem złotego o 5,37%

Kurs euro zatrzymał spadki po zejściu z maksimów dekady

Kurs euro względem polskiego złotego w piątek zakończył sesję na rynku walutowym z odczytem 4,4807 zł, co oznacza że ten tydzień właściwie nie przyniósł zmiany względem zamknięcia z poprzedniego piątku.

Kurs euro zatrzymał się na 4,48 zł. Czy będzie nadal taniał?
Notowania kursu EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Jeszcze na początku listopada za 1 euro należało zapłacić 4,6042 zł, jednak załamanie kursu europejskiej waluty sprowadziło go w dół o 2,69% w ciągu dotychczasowych dwóch tygodni tego miesiąca.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w okolicach 4,4750 zł pojawiło się silne wsparcie, które przez 6 sesji zatrzymywało spadki kursu euro, co pokazuje jego potencjalną siłę przed hamowaniem dalszej zniżki.

Możliwe, że strona popytowa zaczyna przybierać na sile, co może zapowiadać kolejne próby przebicia istotnego oporu na 4,50 zł. W przypadku istotnego wyjścia poza zakres 4,50 – 4,51 zł możliwa jest kontynuacja do 4,55 zł i wyżej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here