Spoglądając na notowania pary walutowej euro (EUR) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że luty nie był zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Na przestrzeni ostatniego miesiąca a dokładnie mówiąc od 1 lutego do 20 lutego 2019 roku kurs euro wzrósł bowiem o ponad 8 groszy docierając ostatecznie w okolice 4,3430 PLN.


Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od początku lutego br. wzrostów kursu euro (EUR) wobec polskiego złotego (PLN), rynek pokonał aż trzy techniczne opory i dotarł w okolice górnego ograniczenia trwającej od lipca 2018 roku konsolidacji. Dopiero tam pojawiła się bowiem większa reakcja podażowa, dzięki której od kilku dni znów obserwujemy deprecjację kursu euro. Warto zwrócić uwagę, że jest to najdłuższa seria spadków od początku listopada ub.r.

W skutek trwających od niemal tygodnia spadków kurs osunął się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). W dalszym ciagu nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tego poziomu. Wręcz przeciwnie, w chwili obecnej obserwujemy próbę zejścia poniżej. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się popyt mogący zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków kursu euro, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 4.2750 PLN.

Może Cię zainteresować: Cena złota spadła o ponad 50 dolarów!
GOLD ponownie poniżej 1300 USD

Kurs euro do polskiego złotego
EURPLN Daily

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena Bitcoina (BTC) może spaść do 1000 dolarów (USD)
Następny artykułPKO BP – ponad miliard zł zysku w IV kwartale
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here