Polskie monety tworzące stosW środę złoty po raz kolejny zaznaczał swoją silną pozycję na rynku walut, korzystając między innymi z dobrych danych dotyczących chińskiej gospodarki. W czwartek, 18 kwietnia 2019 r., kursy walut Forex próbują delikatnie korygować, PLN nadal utrzymuje jednak dominując pozycję. Euro kosztuje 4,2701, dolar 3,7791, funt 4,9314, a frank szwajcarski 3,7431.

Finax

Kurs euro dawno nie był tak nisko. EUR/PLN tuż nad 4,27 zł

Czwarta sesja w tygodniu przedświątecznym i czwarty dzień spadków europejskiej waluty. EUR/PLN traci i testuje poziom 4,27 zł, który ostatni raz obserwowano dwa i pół miesiąca temu. W efekcie kurs euro coraz wyraźniej oddala się od poziomu 4,30, który długi czas trzymał cenę w ryzach i testuje od dołu wsparcie z listopada i grudnia na 4,2761. Dalsze cele to dołek z września na 4,2657 oraz poziom 4,26 zł, gdzie zatrzymały się dynamiczne, styczniowe spadki.

kurs euro 18.04
Kurs euro do złotego na interwale dziennym

USD/PLN przyklejony do 3,78 zł, kurs dolara nie potrafi wybić linii trendu

Z kolei kurs dolara piątą sesję z rzędu testuje poziom 3,78 oraz linię trendu rysowaną od listopada, nie potrafiąc ruszyć dalej. Co więcej cena ma przed sobą wsparcie na wysokości minimów z początku marca, które również może blokować silniejszy ruch w dół. W związku z tym, USD/PLN krótkoterminowe konsoliduje i nie można wykluczyć scenariusza, w którym 3,78 zł zapewnia platformę do odbicia.

kurs dolara 18.04
Kurs dolara do złotego na interwale dziennym

W czwartkowym kalendarzu sporo danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze pojawią się o 14:30 i będą dotyczyły sprzedaży detalicznej oraz informacji o liczbie ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych.

Kurs funta pogłębia dołki. W czwartek korekta GBP/PLN?

W środę w okolice poziomu 4,92 zł osuwał się kurs funta (najniżej od drugiej połowy marca). Ostatecznie cena zamykała się jednak nad 4,93 zł i w czwartek rozpoczyna handel w tych samych okolicach. GBP/PLN ma za sobą jednak wybicie dolnego ograniczenia ruchu bocznego (trwającego od lutego) na wielomiesięcznych maksimach, więc dalsza korekta spadkowa wydaje się być jedynie kwestią czasu. Zejście na niższe poziomy może utrudniać jedynie średnia 200 EMA tuż nad 4,90 zł.

kurs funta 18.04
Kurs funta do złotego na interwale dziennym

W trakcie czwartkowego handlu na notowania funta szterlinga wpływać mogą dane o sprzedaży detalicznej. Z drugiej jednak strony środowa publikacja danych inflacyjnych nie odbiła się silniej na wycenie GBP, który nadal skupia się na nagłówkach Brexitowych.

CHF/PLN dobija do styczniowych minimów. Kurs franka najniżej od trzech miesięcy

Środowa sesja przyniosła kolejne, silne osłabienie CHF/PLN. Kurs franka w efekcie spadał poniżej poziomu 3,74 zł, testując dolne ograniczenie konsolidacji (cena miała z nim styczność ostatni raz w styczniu 2019 i listopadzie 2018). Czwartkowa sesja przynosi próbę odreagowania po niemal dwóch tygodniach nieustannych spadków – aby tendencja spadkowa została jednak odwrócona frank musiałby powrócić co najmniej nad minima marcowe, czyli poziom 3,7748.

kurs franka 18.04
Kurs franka do złotego na interwale dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here