Polski złoty na początku nowego tygodnia nie wykazuje większej zmienności, gdzie wyjątkiem jest jedynie kurs dolara silnie umacniający się przed weekendem. Kurs euro, funta i franka stoją natomiast w miejscu w okolicy lokalnych minimów. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2562 Euro
USDPLN 3,7959 dolar
GBPPLN 4,7798 funt
CHFPLN 3,7982 frank

Kurs euro utrzymuje się na 4,25 zł. EUR/PLN na wielomiesięcznych minimach

Notowania europejskiej waluty od zeszłego tygodnia utrzymują się na minimach w okolicach 4,25 zł, po wybiciu dotychczasowych dołków rysowanych w lutym. Te pełnią obecnie rolę oporu, w efekcie czego kurs euro konsoliduje w bardzo wąskim zakresie zmienności. Jak na razie nowy tydzień nie przynosi zmiany układu sił i EUR/PLN nadal porusza się w zamkniętej strefie.

kurs euro EURPLN 17 czerwca 2019
Kurs euro do złotego EUR/PLN na wykresie dziennym

Kurs dolara powraca do 3,80 zł. USD/PLN zyskuje najsilniej od kwietnia

Sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej w przypadku dolara amerykańskiego. Ten pod koniec minionego tygodnia testował poziom 3,76 zł, jednak piątkowa sesja przyniosła dynamiczne umocnienie (najsilniejsze od drugiej połowy kwietnia), wypychając kurs dolara w okolice 3,80 zł. Poniedziałek na USD/PLN otwiera się jednak poniżej, w efekcie czego okrągły poziom powinien stanowić istotną strefę oporu.

Kurs dolara USDPLN 17 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego USD/PLN na wykresie dziennym

Kurs funta bez zmienności. GBP/PLN w miejscu na półrocznych minimach

Po przetestowaniu najniższych poziomów od stycznia (poniżej 4,78 zł), kurs funta utrzymuje się na czerwcowych dołkach i prezentuje najniższą zmienność od co najmniej trzech miesięcy. Notowania GBP/PLN zatrzymały się w miejscu i jak na razie nic nie wskazuje, że sytuacja ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości.

kurs funta GBPPLN 17 czerwca 2019
Kurs funta do złotego GBP/PLN na wykresie dziennym

Kurs franka zaczyna tydzień pod 3,80 zł. CHF/PLN odbija od średniej ruchomej

Poziom 3,80 zł blokuje nie tylko kurs dolara, ale również kurs franka szwajcarskiego. Wcześniej CHF/PLN testował lokalne wsparcie pod 3,78 zł, od którego dynamiczniej odbijał. Okrągły poziom 3,80 ponownie udowadnia jednak swoje znaczenie techniczne i wzmacniany przez 50-okresową średnią ruchomą blokuje kupujących CHF na początku tygodnia.

kurs franka CHFPLN 17 czerwca 2019
Kurs franka do złotego CHF/PLN na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here