Naga MarketsKurs euro zakończy rok na 4,49 zł, a dolar na 3,82 zł. Prognozy TMS BrokersW „Trendach walutowych miesiąca” przeczytasz czy PLN ma szanse wzrosnąć po uderzeniu II fali pandemii i dlaczego można spodziewać się rajdu ulgi funta przed końcem roku. Według ekspertów TMS Brokers kurs euro ma zakończyć rok pod pułapem 4,50 zł, a kurs dolara w okolicach 3,82 zł.

  • W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe
  • m.in. dla EUR w kontekście jesiennej fali pandemii, dla USD w kontekście scenariuszy: wygranej Trumpa lub Bidena.
  • Jak zachowa się w tym czasie kurs złotego?

Kurs złotego nieznacznie umocni się przed końcem roku?

W czasie gdy inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia w temacie wyborów USA, pakiecie fiskalnym i brexicie, pojawiło się nowe zagrożenie dla równowagi rynkowej w postaci drugiej fali pandemii w Europie, które stanowi nowe ryzyko dla apetytu na ryzyko i perspektyw ożywienia. Na rynku walutowym ściera się myślenie długofalowe z krótkoterminowym. Narracja globalnego odbicia pozostaje podstawą dla rynku FX, ale przejściowo wybory w USA mogą zdominować nastroje, oceniają analitycy TMS Brokers w nowym raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Umownie data 3 listopada (dzień wyborów) stała się jednocześnie stabilizatorem i generatorem niepewności. Stabilizatorem, gdyż pozwala zepchnąć na dalszy plan inne czynniki ryzyka, np. obawy o rozwój COVID-19 w Europie i USA. Ponadto wzrost przewagi Bidena nad Trumpem w sondażach oddala ryzyko kontestowania wyniku wyborów – tłumaczą eksperci TMS.

POBIERZ RAPORT BEZPŁATNIE!

Wygrana Bidena jest aktualnie bardziej prawdopodobna i będzie pozytywna dla aktywów ryzykownych, a negatywna dla USD z mocniejszym efektem w przypadku przejęcie przez Demokratów kontroli w Senacie. W przypadku „błękitnej fali” można oczekiwać hojniejszego pakietu fiskalnego, co jest dobre dla ożywienia, ale toksyczne dla równowagi fiskalnej. Odsunięcie Trumpa oznacza też zmianę w polityce handlowej z częściowym obniżeniem ceł na towary z Chin. Jakkolwiek plany Bidena dotyczące podwyżek podatków dla przedsiębiorstw i od inwestycji są negatywne dla Wall Street, krótkoterminowo obawy będą neutralizowane zadowoleniem z fiskalnego wsparcia ożywienia – oceniają analitycy TMS.

Kurs euro i kurs dolara w dół?

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 projekcji par walutowych na tle oczekiwań rynku.

Ze specjalnego raportu dowiesz się nie tylko jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers, ale przeczytasz też „nastawienie w pigułce” do poszczególnych walut. Analitycy TMS – Konrad Białas i Bartosz Sawicki – zdaniem agencji Bloomberg i Reuters oraz dziennika Rzeczpospolita – w ostatnim roku najtrafniej na świecie prognozowali kurs EUR/PLN.

Pobierz raport walutowy i dowiedz się więcej!

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here