Naga MarketsKurs euro z zasięgiem 1,16 USD, DAX i dolar powinny tracić - Buy or SellKurs dolara amerykańskiego będzie spadał, na czym skorzysta para walutowa EUR/USD, a na pozostałych rynkach ciekawie prezentuje się miedź oraz Bitcoin oferując okazje zakupowe. W najnowszym odcinku Buy or Sell analitycy Comparic24.tv – Maksymilian Bączkowski oraz Krzysztof Kamiński zaprezentowali swoje spojrzenie na rynki szukając najciekawszych okazji rynkowych w okresie przed Bożym Narodzeniem.


DAX i USD/JPY w dół, kurs euro (EUR/USD) będzie zyskiwał?

Jak twierdzi Maksymilian Bączkowski, w rozpoczynającym się tygodniu oraz w okresie przedświątecznym, najciekawiej od strony technicznej prezentuje się sytuacja na niemieckim indeksie DAX oraz parach walutowych USD/JPY oraz EUR/USD. W tym roku Święty Mikołaj nie zawita na niemiecką giełda, a benchmark największych spółek powinien zmierzać w kierunku spadkowym, schodząc w okolice szczytów z czerwca bieżącego roku:

DAX będzie spadał, prognozuje Bączkowski

Słabość nie ominie również kursu dolara amerykańskiego, który powinien tracić do japońskiego jena, będącego bezpieczną przystanią w czasach rynkowej niepewności. Zgodnie z prognozami Bączkowskiego, USD/JPY może spadać w kierunku dołków z przełomu września i października po wybiciu obecnej strefy wsparcia. Docelowe poziomy znajdują się w okolicach 107,00.

Kurs dolara do jena w dół
Kurs dolara do jena w dół

Słabość dolara ma wykorzystać para walutowa EUR/USD, dla której Bączkowski wskazuje potencjał wzrostu nawet w okolice 1,14 USD, czyli w stronę poziomów z okresu wakacyjnego. „Prognoza ta nie powinna być jednak rozpatrywana w perspektywie najbliższego tygodnia, jednak średnioterminowym. Para walutowa powinna zmierzać w kierunku północnym jednak wzrosty mogą realizować się wolno, na co należy zwrócić uwagę” – wyjaśniał Bączkowski na antenie Comparic24.tv.

Potencjał wzrostowy również na rynku miedzi oraz Bitcoina

Drugi z analityków Comparic24.tv, Krzysztof Kamiński, skupiał się w swoich prognozach na rynku miedzi oraz kryptowalutach. W przypadku tego pierwszego zakłada wzrosty w kierunku 2,88 USD ze zleceniem zabezpieczającym na poziomie 2,604 zł. Jeżeli chodzi natomiast o rynek kryptowalutowy to nie wyklucza możliwości aprecjacji w stronę 9500 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here