Naga MarketsKurs euro z szansą na powrót do konsolidacji w 1,20 - 1,25 dol. zdaniem MUFGKurs euro niezbyt udanie rozpoczął nowy rok, po całkiem udanym poprzednim choć trudnym 2020 roku. Ostatnie 12 miesięcy okazały się dla europejskiej waluty jednymi z najlepszych spośród walut G10, a para EUR/USD zyskała w nich 8,8%. Niestety, początek stycznia przyniósł spadek notowań. Analitycy MUFG postrzegają jednak obecną zniżkę jako krótkoterminową przecenę i nadal widzą scenariusz wzrostowy jako bardziej prawdopodobny.

  • Kurs euro ma do końca 2020 roku wzrosnąć nawet do 1,28 dol, jak stwierdzili wcześniej stratedzy z MUFG
  • Wśród analityków nadal powszechny jest pogląd o spodziewanym osłabieniu dolara w 2021 r. Opinię to podziela także większość menedżerów dużych amerykańskich funduszy

Kurs euro w krótkoterminowej korekcie, twierdzi MUFG

Kurs euro opadał na początku stycznia z uwagi na wzrost dochodowości amerykańskich i brytyjskich obligacji skarbowych. Szczególnie mocny ruch miał miejsce w przypadku 10-letnich obligacji USA, które wystrzeliły w górę o ponad 0,2 pkt. procentowego i po raz pierwszy od 8 miesięcy przekroczyły 1%. Jednocześnie, w tym samym czasie, obligacje niemieckie zyskały zaledwie 0,04 pkt. proc., a włoskie 0,07 pkt. pomimo wzrostu niepewności politycznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dolar i funt zyskały ostatnio dzięki ograniczeniu oczekiwań co do zakresu działań monetarnych Fed oraz BoE w świetle rosnących spekulacji na temat większego pakietu stymulacji fiskalnej. – stwierdzili analitycy MUFG.

Plus500

Jak zauważyli, w II połowie 2020 roku niekorzystne dla euro spready obligacji nie były wystarczające, aby powstrzymać umocnienie euro. Być może sytuacja w 2021 roku rozwinie się w podobny sposób.

Zobacz również: Big Mac zadecydował: kurs dolara powinien wynosić około 2,71 zł

Sytuację polityczną we Włoszech określić można jako dość niepewną, a eksperci z MUFG postrzegają ryzyko eskalacji tych problemów na arenę unijną i wywołanie napięć wewnątrz Unii Europejskiej. Może to skomplikować kwestię implementacji Funduszu Odbudowy. Jednak potencjalne negatywne skutki tych wydarzeń będą prawdopodobnie powstrzymane przez stymulację monetarną w postaci pandemicznego programu PEPP prowadzonego przez Europejski Bank Centralny o budzącej respekt wartości 1,85 bln euro.

– W takiej sytuacji, nadal jest nieco miejsca na dalsze osłabienie euro w krótkim terminie, jednak nie spodziewamy się głębszej kontynuacji korekty. Kurs EUR/USD może potem zacząć konsolidować na wyższych poziomach w zakresie od 1,20 do 1,25 dol. – podsumowali sytuację analitycy MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy | zlotowki | kurs dol | pln kurs | s&p 500 notowania | kurs złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here