Naga Markets



Kurs euro z perspektywą wzrostów do 1,25 USD po wybiciu szczytu z lutegoKurs euro w relacji do dolara amerykańskiego pokonał kluczową strefę oporu w pobliżu 1,2170 USD. Wczoraj notowania EUR/USD sięgnęły szczytu z lutego, który stoi na przeszkodzie dalszym wzrostom. Zobacz jak Credit Suisse, MUFG i Commerzbank zapatrują się na dalszy los Eurodolara.

  • Najbliższy opór stanowi dla euro szczyt z lutego br. 
  • Po wybiciu w górę, EUR/USD może zmierzać do tegorocznych maksimów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro rośnie przez spread rentowności obligacji USA i Niemiec – Credit Suisse

Analitycy Credit Suisse (CS) w swoim raporcie twierdzą, że ich zdaniem, głównym motorem napędowym wzrostów kursu euro do dolara było zacieśnienie spreadów między rentownościami obligacji USA i Niemiec. Ponadto, CS uważa, że spready mogą być jeszcze węższe i wynieść nawet 165 punktów bazowych.

Te artykuły również Cię zainteresują




Para EUR/USD testuje teraz maksimum z lutego na poziomie 1,2243 USD, a wybicie w górę odsłoniłoby szczyt szerszego zakresu obejmujący maksima z obecnego roku i potencjalny trend spadkowy z 2018 na poziomie 1,2324/ 1,2350 USD, co prawdopodobnie będzie jeszcze trudniejszym oporem – wskazuje Credit Suisse.

Tempo szczepień przeciw Covid-19 wsparciem dla euro wg MUFG

Analitycy MUFG zwracają uwagę na to, że Unia Europejska dostarcza obecnie więcej szczepionek przeciw Covid-19 w przeliczeniu na mieszkańca niż Stany Zjednoczone. To z kolei może zapewnić osiągnięcie celu zaszczepienia 70% dorosłej populacji do połowy lipca. Aktywność w strefie euro ma zatem szanse odbijać znacznie mocniej w drugiej połowie roku.

Kolejna kwestia tyczy się polityki Europejskiego Banku Centralnego (EBC).
— Warunki finansowe w strefie euro pozostają bardzo akomodacyjne pomimo niedawnego wzrostu rentowności oraz euro. Powinno to zachęcić EBC do rozważenia ograniczenia tempa planowanego QE w III kwartale. Posiedzenie EBC w sprawie polityki pieniężnej w dniu 10 czerwca będzie istotne dla określenia planów luzowania ilościowego po drugim kwartale. Decyzja banku centralnego o wycofaniu się ze „znacznie wyższego tempa” skupu aktywów w II kwartale pomogłaby umocnieniu euro – uważa MUFG.

Kurs euro ma przed sobą opór w postaci szczytu z lutego, a kolejny stanowią tegoroczne maksima przy 1,2349 USD, wskazują analitycy.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Spojrzenie na EUR/USD z perspektywy technicznej – Commerzbank

Notowania euro osiągają szczyt z lutego, a następnym celem dla EUR/USD ponad nim będą maksima z 2021 roku przy 1,2349 USD, uważa Karen Jones z Commerzbank.

Jones mierzy jednak znacznie wyżej w długim terminie.
— Nasz długoterminowy cel to 1,2556 / 1,2619, maksima z 2018 roku, 200-miesięczna średnia krocząca oraz średnia z 55-kwartałów.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs alior | kurs comarch | pzu notowania | rekomendacje gpw | sp500 | notowania amrest | notowania lpp |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here