Naga MarketsKurs funta i euro do dolara amerykańskiegoAnalitycy Credit Suisse (CS) zwracają uwagę, że kurs euro do dolara pokonał kluczowy opór jaki stanowi obszar przy 1,2103/18 USD. To według nich otwiera parze walutowej EUR/USD drogę do dalszych wzrostów. Gdzie może teraz zmierzać Eurodolar?

  • Notowania EUR/USD zmieniły trend na wzrostowy
  • Dolar znajduje się pod presją
  • Kurs USD/JPY ma się dalej osłabiać

Kurs euro z najbliższym celem na 1,2212 USD

Notowania euro w relacji do dolar pokonały kluczowy opór w obszarze przy 1,2103/18. Wypadało tam zniesienie 61,8% Fibonacciego spadku, który obserwowaliśmy w I kwartale br. oraz tegorocznego trendu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Credit Suisse, wybicie w górę potwierdza teraz tendencję wzrostową. Jako, że dolar znajduje się pod presją, bank oczekuje jego dalszego osłabienia w kierunku zniesienia 78,6%. Daje to szansę na test poziomu 1,2212, a nawet szczytu z lutego przy 1,2243 USD.

Główny trend wzrostowy na EUR/USD pozostanie niezmieniony, pod warunkiem, że faza korekty zostanie zatrzymana w pobliżu obszaru 1,2000.

fpmarkets

Presja spadkowa na USD/JPY

Analitycy Credit Suisse przyjrzeli się również parze walutowej USD/JPY, która  pokonała ważne poziomy.

– Spodziewamy się dalszego osłabienia ze wsparciem poniżej 107,48 obserwowanym następnie przy 50% zniesieniu w okolicach 106,78 i z „celem mierzonym” na poziomie 106,05, tuż przed 200-dniową średnią, która obecnie wypada w pobliżu 105,75 – prognozuje CS.

Bank oczekuje utworzenia ważnej bazy na poziomie 105,75. Presja spadkowa pozostanie nienaruszona bez odreagowania powyżej 108,25.

Stanowisko Credit Suisse jest odmienne od oczekiwań analityków Commerzbank i UOB, którzy są byczo nastawieni do dolara.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here