Naga MarketsKurs euro z celem na 1,224 USD, uważa Commerzbank. Citi również byczo nastawiony do EUR/USD
Budynek Rezerwy Federalnej (FED) w Waszyngtonie

Opublikowane w środę dane o inflacji CPI w USA wskazały na największy wzrost cen od 2008 roku. Kurs dolara zareagował na ten fakt silnym umocnieniem w stosunku do euro. Analitycy Wells Fargo uważają jednak, że Fed utrzyma jeszcze luźną politykę monetarną. Citi oraz Commerzbank spodziewają się wzrostów na parze walutowej EUR/USD.

  • Inflacja CPI wzrosła w kwietniu najmocniej od kilkunastu lat
  • Fed pozostanie cierpliwy w kwestii dostosowania polityki
  • Commerzbank i Citi opowiadają się za wzrostem notowań EUR/USD

Dane o inflacji nie skłonią Fed do działania

— Ceny konsumpcyjne wzrosły w kwietniu o 0,8%, co stanowi największy miesięczny wzrost od 2009 roku. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, kiedy ceny wzrosły do takiego stopnia, wzrost ten nie może być przypisany energii ani nawet żywności. Inflacja bazowa wzrosła w kwietniu o 0,9%, najmocniej od 1981 r. W ciągu ostatnich trzech miesięcy inflacja bazowa rosła w tempie 5,6% w ujęciu rocznym – zauważa Wells Fargo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy nie sądzą jednak, by gwałtowny wzrost inflacji skłonił Rezerwę Federalną do zejścia ze ścieżki luźnej polityki pieniężnej. 

— Po pierwsze, członkowie FOMC byli nieugięci w kwestii tego, że wzrost cen w tym roku będzie prawdopodobnie „przejściowy”. Tak, ceny rosną teraz, gdy gospodarka w pełni ponownie się otwiera, konsumenci mają pieniądze do wydania, a podażowa strona gospodarki ma problemy z nadążeniem. Jednak inflacja to proces, a bieżące zyski musiałyby zostać wyrównane i przekroczone, aby inflacja dalej rosła – uważa Wells Fargo.

Oczekuje się, że Fed pozostanie cierpliwy jeśli chodzi o dostosowywanie polityki. Zwłaszcza, że ostatni raport o zatrudnieniu zawiódł oczekiwania rynków.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Citi i Commerzbank z byczym nastawienie do EUR/USD

Analitycy Citi zwracają uwagę, że na tygodniowym wykresie EUR/USD w zeszłym tygodniu utworzyło się bycze objęcie. Kiedy ostatni raz w listopadzie 2020 roku tak wyglądała akcja cenowa, kurs euro wzrósł później o prawie 400 pipsów w stosunku do dolara.

Citi utrzymuje bycze nastawienie średnioterminowe w stosunku do Eurodolara ze względu na międzyrynkowy rozwój cen.

Z kolei Commerzbank przygląda się EUR/USD pod kątem technicznym. Początkowe wsparcie dla trendu wzrostowego wypada przy 1,2038 USD, a cel mogą stanowić maksima z lutego przy 1,2243 USD.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here