Naga MarketsKurs euro wzrośnie wobec dolara, franka i jena. Trudniej będzie mu wygrać z funtem - uważa INGAnalitycy ING postrzegają obecny rajd dolara jako odbicie na rynku niedźwiedzia. Globalne ożywienie w II kwartale powinno natomiast umocnić wszystkie waluty, w tym kurs euro. W perspektywie 12 miesięcy, ING prognozuje umocnienie EUR wobec dolara, franka i jena. Równowaga może być natomiast widoczna w relacji z funtem (GBP).

  • Kurs euro ma zyskiwać wraz z globalnym ożywieniem 
  • Wyprzedaż franka nasila się dzięki pozycjonowaniu
  • Funt czerpie profity z szybkiego tempa szczepień w Wielkiej Brytanii

Zdaniem ING, euro pokona USD, CHF oraz JPY

– Chociaż marze może okazać się ciężkim miesiącem dla ryzykownych aktywów, ponieważ rentowności amerykańskich obligacji starają się znaleźć „właściwy poziom”, nasz zespół ds. makro nie stawia na trwałość znacznie szeroko dyskutowanego zagrożenia inflacyjnego. Oznacza to, że w pewnym momencie odpowiednia premia inflacyjna będzie wyceniana na rentowność obligacji, a procykliczne waluty będą mogły się ponownie zyskiwać – uważa ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mając na uwadze powyższe, strategowie spodziewają się ruchu korekcyjnego na EUR/USD do 1,17/18. Jednakże, jeszcze latem notowania Eurodolara mogą wzrosnąć do 1,25. Z kolei w perspektywie 12-miesięcznej, spodziewany jest wzrost kursu euro do 1,30 USD.

W stosunku do franka, decydujące znaczenie miał wzrost notowań euro ponad poziom 1,10 reprezentujący ogromne zaufania do globalnego ożywienia. ING uważa, że wyprzedaż franka nasila się dzięki pozycjonowaniu. Osłabienie CHF jest ponadto na rękę SNB, który pozbywa się presji na interwencje walutowe.

Jeśli gospodarka uwolni się z lockdownów, para walutowa EUR/CHF w ciągu roku może wzrosnąć do 1,15. Chociaż, analitycy nie wykluczają osiągnięcia poziomy 1,20.

Wzrost notowań wspólnej waluty spodziewany jest także w stosunku do jena japońskiego. Prognoza ING zakłada w lecie osiągnięcie poziomu 134,00 na EUR/JPY, a w perspektywie 12 miesięcy może wzrosnąć o kolejne 300-pipsów, do 137,00.

fpmarkets

Kurs funta korzysta na szybkich szczepeiniach

– Funt szterling nadal czerpie żniwa z szybkiego procesu szczepień w Wielkiej Brytanii. Wszyscy dorośli powinni zostać zaszczepieni do końca lipca, a rząd opracował już plan działania na rzecz złagodzenia ograniczeń, z pełnym luzowaniem zaplanowanym do 21 czerwca br. – zauważa ING.

Europa natomiast nie radzi sobie tak dobrze. Może się zatem okazać, że ożywienie gospodarcze w II kw. będzie wcześniejsze i szybsze w UK. Wcześniejsza, negatywnie działająca niepewność dot. Brexitu jest zastępowana pozytywnym efektem wprowadzania szczepionek.

Bank jednak nie spodziewa się dużych ruchów na funcie. Para walutowa EUR/GBP była w minionym tygodniu handlowa w okolicach 0,86. W kolejnych miesiącach, a nawet w perspektywie roku, ING prognozuje poziom 0,85.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | btc kurs wykres | rekomendacje gpw | notowania dow jones | ropa brent | bitcoin kurs 2019 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here