Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł od dołków z 31 marca br. o ponad 4,5 centa, dzięki czemu obecnie znajduje się na najwyższym poziomie od lutego 2021 r. Mimo, że obecnie utrzymuje się on w okolicy 1,2160 USD, to zdaniem analityków ING, już wkrótce może wzrosnąć nawet do 1,28 USD, co byłoby najwyższym poziomem od października 2014 roku.

Kurs euro wzrośnie do 1,28 USD

Słabość dolara jest tymczasowa, reakcja Fed na boom jest kluczowa

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy walutowi ING nadal oczekują, że dolar amerykański osłabi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy w związku z bardzo luźną polityką monetarną Rezerwy Federalnej. W tym kontekście kurs euro do dolara (EUR/USD) prawdopodobnie osiągnie szczyt w przedziale 1,25-1,28 USD, po czym gwałtownie się cofnie, gdy Rezerwa Federalna zostanie zmuszona do zmiany kursu i podniesienia stóp procentowych.

EURUSD Daily

ING zauważa, że wyniki walutowe w tym roku zostały zdominowane przez oczekiwania dotyczące stóp procentowych, z silnymi wzrostami dolara kanadyjskiego i korony norweskiej, gdzie banki centralne były bardziej jastrzębie.

Z drugiej strony, dolar amerykański był hamowany przez nalegania Rezerwy Federalnej, aby utrzymać bardzo luźną politykę. Dopóki ta polityka będzie kontynuowana, ING spodziewa się, że dolar amerykański pozostanie wrażliwy.

Zyskać na słabości USD może z kolei euro, które wspierane będzie dodatkowo poprzez Fundusz Odbudowy UE.

– Podtrzymujemy scenariusz ruchu w rejon 1,25/28 jeszcze w tym roku – wskazali analitycy ING zaznaczając przy tym, że słabość dolara amerykańskiego jest jedynie tymczasowa. 

Polityka Rezerwy Federalnej będzie miała kluczowe znaczenie, a jakiekolwiek przesunięcie w kierunku wyższych stóp procentowych potencjalnie wywołałoby ostre odbicie amerykańskiej waluty.

invest

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar usd kurs | pgnig gpw | pkn orlen kurs | notowania ropy naftowej | dax analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInwestowanie poprzez certyfikaty Turbo od ING. Jak działa ten instrument?
Następny artykułAż 44 spółki odnotowały rekord notowań w poniedziałek. Akcje CCC drożały o blisko 8%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here