Naga MarketsDolar amerykański zauważalnie traci na wartości w ostatnim czasie. Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach popularnych walut dostrzec można, że jest on najsłabszą spośród walut grupy G8 w perspektywie ostatniego tygodnia, miesiąca, kwartału, półrocza a nawet roku. Tak znaczna deprecjacją USD sprawiła, że indeks DXY śledzący siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka wybranych walut osunął się do najniższego poziomu od drugiej połowy kwietnia 2018 roku. Wielu ekonomistów uważa jednak, że tendencja ta będzie w najbliższym czasie jeszcze kontynuowana.

  • Dolar amerykański najsłabsza spośród walut grupy G8
  • Euro korzysta na słabości dolara amerykańskiego
  • Kurs euro powyżej 1,2250 USD
  • EUR/USD wzrośnie w przyszłym roku do 1,25 – prognozują ekonomiści

Kurs euro najwyżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że słabość dolara amerykańskiego sprawiła, iż kurs euro wzrósł powyżej technicznego oporu w wysokości 1,2250 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD Weekly

Analitycy Citi uważają, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mogły wzrosnąć do końca roku do poziomu 1,2375 USD, a w przyszłym roku osiągnąć wartość 1,25 USD.

Podobnego zdania są także ekonomiści z Goldman Sachs oraz Danske Bank, którzy spodziewają się, że kurs euro wzrośnie do 1,25 USD. Zaznaczają przy tym jednak, że przewdopodobznie nie wydany się to już w tym roku, lecz dopiero w 2021 r.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPeople Can Fly debiutuje na GPW. To jeden z nielicznych producentów gier AAA
Następny artykułGPW obniży opłaty za notowanie akcji w 2021 spółkom dotkniętym skutkami pandemii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here