Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł od drugiej połowy marca br. aż o 7 centów. Oznacza to, że wspólna waluta zyskała w relacji do dolara amerykańskiego aż 6,61 proc. Zdaniem ekonomistów z Goldman Sachs, na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy tendencja ta może być kontynuowana, a kurs euro może wzrosnąć nawet do 1,25 USD z nieco ponad 1,13 USD obecnie.

  • Kryzys ujawnia mocne strony strefy euro
  • Kryzys obnażył bolączki USA
  • Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD

Dolar amerykański straci na rzecz euro

Goldman Sachs wskazuje, że świat zmaga się obecnie z nowym kryzysem, który ujawnia pewne pozytywne aspekty systemu europejskiego oraz obnaża związane z nimi negatywne aspekty dotyczące Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wiele najlepszych firm na świecie znajduje się w Stanach Zjednoczonych, rentowność obligacji jest nadal nieznacznie wyższa niż w strefie euro, a gospodarka tego kraju od dłuższego czasu okazuje się odporna na wiele wstrząsów – wskazują eksperci z Goldman Sachs dodając, że z tych właśnie powodów jest bardzo mało prawdopodobne, aby dolar “załamał się” a euro wypierało aspekty globalnej roli dolara.

Nie oni jednak pewni, czy dominacja amerykańskiego rynku aktywów jaką obserwowaliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat utrzyma się:

– Przynajmniej z punktu widzenia wzrostu PKB nasi ekonomiści uważają, że Europa rzeczywiście osiągnie lepsze wyniki. Ponadto należy pamiętać, że rynki europejskie przez długi czas po wprowadzeniu wspólnej waluty dotrzymywały kroku Stanom Zjednoczonym, co może sugerować, że niedawne słabe wyniki Europy mogły być wynikiem ubocznym szczególnego otoczenia makroekonomicznego, które nastąpiło po recesji z lat 2008-2009.

W związku z powyższym oczekują oni, że w nadchodzącym roku inwestorzy przyjmą bardziej zrównoważone podejście do międzynarodowych możliwości, co doprowadzi do zmniejszenia od dawna utrzymującej się przewagi USD i napływu kapitału na inne duże rynki, w tym do strefy euro.

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zaważymy, że rynek znajduje się obecnie w okolicy niezwykle istotne oporu. Poziom ten pozostaje bowiem niepokonany od początku lutego 2019 roku. Aby prognozy Goldman Dach miały się zrealizować i kurs euro faktycznie miałby wzrosnąć do 1,25 USD (czerwona linia na poniższym wykresie), rynek musiałby jeszcze pokonać opór w wysokości 1,1770 USD.

EURUSD Weekly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena miedzi pokona 3 dol. za funt? Najwyższe poziomy od kwietnia 2019 r.
Następny artykułNotowania na GPW pod wpływem raportów finansowych z USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here