Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraSpoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro wzrósł w tym roku w relacji do dolara amerykańskiego o ponad 7 centów, co stanowi dokładnie 6,36 proc. W chwili pisania tego artykułu za jedno euro zapłacić trzeba ponad 1,19 USD. Petr Krpata, główny strateg ds. walut w ING prognozuje, że w przyszłym roku aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana i pod koniec 2021 r. za jedno euro przyjdzie nam zapłacić 1,25 USD.

  • Ożywienie gospodarcze w strefie euro przyczyni się do umocnienia wspólnej waluty

ING prognozuje solidne ożywienie gospodarcze w strefie euro 

Europejska gospodarka w dalszym ciągu odczuwa skutki drugiej fali pandemii i wprowadzonych z jej powodu ograniczeń. Petr Krpata z ING prognozuje, że słabe perspektywy gospodarcze będą utrzymywać się zarówno w tym jak i w następnym kwartale, w efekcie czego wzrost gospodarczy strefy euro może być wolniejszy niż ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazuje on także, że inflacja konsumencka w strefie euro jeszcze przez długi czas nie powróci do poziomów zakładanych przez Europejski Bank Centralny (EBC), tj. 2 proc. W jego ocenie wydaje się to w tym momencie utopią.

Mimo to, w ocenie eksperta, perspektywy dla wzrostu notowań dolara amerykańskiego są gorsze niż dla euro. Fakt ten sprawia, że wspólna waluta powinna w dalszym ciagu umacniać się wobec  USD.

Wskazuje on, że o ile krótkoterminowe perspektywy gospodarcze dla strefy euro nie są atrakcyjne, o tyle oczekiwane solidne ożywienie gospodarki po ciężkiej zimie powinno być pozytywne dla waluty, głównie w stosunku do dolara.

Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD

Petr Krpata prognozuje, że kurs euro wzrośnie do końca bieżącego roku do poziomu 1,20 USD z niespełna 1,1930 USD obecnie. Miałby on ustabilizować się na tym poziomie aż do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, po czym rozpocząć kolejny ruch wzrostowy. Pod koniec drugiego kwartału 2021 r. kurs euro ma osiągnąć wycenę na poziomie 1,22 USD, pod koniec trzeciego kwartału dotrzeć do 1,23 USD a pod koniec przyszłego roku uplasować się w okolicy 1,25 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZarząd Pekabeksu będzie rekomendował dywidendę za 2020 r.
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) nieco wyżej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here