Naga MarketsFrank szwajcarski, monety CHF
CC Autor: Martin Abegglen

Kurs euro zauważalnie zyskuje w ostatnim czasie. W stosunku do dolara amerykańskiego znalazł się on nawet na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Widoczną aprecjację euro odnotowało także w relacji do franka szwajcarskiego. Tylko w ciagu ostatniego miesiąca kurs pary walutowej EUR/CHF wzrósł bowiem o około 1,7 proc. Zdaniem analityków Credit Agricole, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszego umacniania wspólnej waluty.

  • Kurs euro umacnia się od początku listopada
  • Kurs euro wzrośnie w przyszłym roku do 1,12 CHF 
  • Kurs euro wzrośnie w dłuższej perspektywie do 1,16 CHF

Kurs euro najwyżej od początku września

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/CHF zauważymy, że dokładnie miesiąc temu rynek ten odbił od technicznego wsparcia w wysokości 1,0680 CHF. Wskutek późniejszych wzrostów dotarł on aż do 1,0870 CHF, co było najwyższym poziomem od początku września br. i jednym z najwyższych od grudnia 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci z Credit Agricole CIB Research utrzymują swoją rekomendację dot. dalszej aprecjacji euro wobec franka szwajcarskiego. Ich zdaniem kurs euro może wzrosnąć w 2021 roku do 1,12 CHF a w dłuższej perspektywie nawet do 1,16 CHF, co stanowiłoby 7,07 proc. licząc od obecnego poziomu cenowego. Warto zwrócić także uwagę, że byłby to najwyższy poziom od sierpnia 2018 roku.

– Pojawienie się funduszu naprawczego UE wzmocniło europejską solidarność fiskalną, a tym samym znacznie zmniejszyło ryzyko “załamania się” EUR. Uważamy, że przeszacowanie premii z tytułu ryzyka związanego z długiem państwowym będzie w dalszym ciągu zwiększać wartość EUR w 2021 r. – zauważa Credit Agricole CIB Research.

Zapraszamy na bezpłatny webinar:
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną 

Eksperci spodziewają się także, że w miarę wzrostu emisji obligacji z unijnego funduszu naprawy gospodarczej w przyszłym roku, przepływy do euro będą się nasilać.

– Oczekujemy, że do końca 2021 r. kurs wymiany [EUR/CHF – red.] osiągnie poziom bliższy 1,1200 – przyznali ekonomiści dodając, że w dłuższej perspektywie spodziewają się natomiast, iż kurs euro wzrośnie do 1,15, bądź nawet 1,16 CHF.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara słaby pod koniec tygodnia, S&P 500 na nowych maksimach
Następny artykułCyberpunk 2077 rozbije bank? Akcje CD Projekt wzrosły o ponad 22 proc.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here