Naga MarketsKurs euro spadł od drugiej połowy maja br. o niemal 5 centów, co stanowi dokładnie 3,92 proc. Jednym z głównych czynników wspierających te spadki było umocnienie dolara amerykańskiego wynikające z jastrzębiej zmiany ścieżki stóp proc. w Stanach Zjednoczonych. Fakt ten sprawił, że ekonomiści zmuszeni zostali do zrewidowania swoich perspektyw walutowych na rok 2021. Część z nich w dalszym ciagu uważa, ze kurs euro powróci do wzrostów, choć zasięg jego aprecjacji będzie zauważalnie mniejszy niż oczekiwano jeszcze niedawno.

Kurs euro coraz bliżej istotnego wsparcia 

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że najbliższy wsparciem, w okolicy którego pojawić mogłaby się reakcja popytowa powstrzymującą dalsza deprecjację wspólnej waluty jest linia tendencji wzrostowej znajdująca się już zaledwie kilkanaście pipsów poniżej aktualnego kursu.EURUSD Daily

Ekonomiści Credit Agricole CIB Research sądzą, że mimo tych spadków, lipiec może przynieść nieco wytchnienia dla euro. Dostrzegają oni bowiem wzrost popytu na akcje krajów strefy euro, co historycznie miało tendencję do wspierania notowań wspólnej waluty.

Podobnego zdania są także eksperci Nomura Research, którzy oczekują, że kurs euro może odbić już w najbliższym czasie. Wskutek ostatnich spadków osiągnął on bowiem poziom, który zdaniem ekonomistów może być punktem zwrotnym na notowaniach EUR/USD.

– EUR/USD porusza się niżej niż sugerowałyby to spready nominalnych i realnych stóp procentowych, co sugeruje, że dolar jest przewartościowany – wskazali ekonomiści Nomura zaznaczając jednak, że sentyment jest zdecydowanie byczy dla USD, co trudno zignorować.

Potencjalnego umocnienia euro oczekują także ekonomiści Goldman Sachs, którzy utrzymują swoje bycze nastawienie i długą ekspozycję na notowaniach pary EUR/CHF.

– Nadal rekomendujemy inwestorom wejście w longi na EUR/CHF z celem na 1,14. Po kilku ostatnich zyskach, para wycofała się. Sądzimy, że jest to prawdopodobnie spowodowane częściowym odreagowaniem handlu wcześniejszym taperingiem Fed, ponieważ raport payrolls prawdopodobnie nie spełnił poprzeczki dla przyspieszenia tego procesu – wskazali ekonomiści dodając, że ich zdaniem jest to okazja do ponownego zaangażowania się w handel, który nadal oferuje silną kombinację atrakcyjnej wyceny i istotnych katalizatorów makro.

Spoglądając na poniższy wykres zauważymy że 1,14 byłby najwyższym poziomem od początku maja 2019 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się
jak handlować podczas publikacji danych makroekonomicznych

EURCHF Weekly

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | kurs orange | analizy | bitcoin kurs forum | akcje famur | mercator akcje | kurs lpp | notowania nasdaq na żywo |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFriz i Energylandia nawiązują współpracę. Ekipa zdobędzie swój własny rollercoaster
Następny artykułMateusz Patorski został nowym zarządzającym funduszami w TFI PZU
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here