Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLNKurs euro pozostaje w przedziale 4,52-4,56 zł, a wybicie z niego góra wydaje się bardziej prawdopodobne niż test dolnej granicy przedziału – uważają ekonomiści z Departamentu Analiz Makroekonomicznych Banku Pekao. W ich ocenie, w przypadku materializacji takiego scenariusza notowania wspólnej waluty mogłyby dotrzeć do 4,62 zł, bądź wyżej.

  • Kurs euro wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o ponad 3 grosze
  • Ekonomiści Banku Pekao spodziewają się wzrostu kursu euro do 4,62 zł

Kurs euro wzrośnie do 4,62 zł

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs euro wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o ponad 3 grosze. Gdyby tylko projekcja ekonomistów z Departamentu Analiz Makroekonomicznych Banku Pekao się zmaterializowała, wówczas notowania wspólnej waluty osiągnęłyby najwyższy poziom od początku roku, bądź nawet od października 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści Banku Pekao dostrzegają, że wyrażona przez, należącego do największych jastrzębi członka RPP, Kamila Zubelewicza teza, że złoty jest systematycznie niedowartościowany, nie zrobiła większego wrażenia na uczestnikach rynku walutowego i notowaniach polskiego złotego.

– Inwestorzy zdają sobie sprawę, że zarząd NBP jest zainteresowany słabszymi poziomami złotego i ma narzędzia do osiągnięcia swoich celów (interwencje walutowe). Oczekujemy, że kurs pozostanie w przedziale 4,52-4,56/EUR, a dopiero trwałe przebicie górnej bariery może dostarczyć paliwa do dalszych ewentualnych wzrostów – napisali eksperci w biuletynie dziennym.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | kurs euro wykres | zlotowki | akcje pgnig | kurs dolar |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar najsilniejszą walutą przed FOMC. Kurs euro i dolara australijskiego mocniej w dół
Następny artykułCena pszenicy odnotowuje coraz wyraźniejszy trend wzrostowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here