Naga MarketsZa nami nie tylko kolejny tydzień, ale również miesiąc. O ile w skali ostatnich kilku dni euro i dolar amerykański były najsilniejszymi spośród walut grupy G8, o tyle w skali całego miesiąca bezkonkurencyjny pozostaje funt, który tylko w lutym zyskał w relacji do USD 1,83 proc. a od początku roku aż 2,07 proc. Jakie perspektywy na najbliższy rok dla euro, funta i dolara prognozują ekonomiści SEB?

  • Ekonomiści spodziewają się dalszej wyprzedaży dolara amerykańskiego
  • Ich zdaniem, na słabości USD zyska euro i funt

Kurs euro wzrośnie do najwyższego poziomu od października 2014 r.

Ekonomiści i stratedzy walutowi szwedzkiego banku Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) prognozują, że kurs euro wzrośnie z 1,2070 USD obecnie do 1,23 USD na koniec I kwartału br. po czym będzie kontynuował tą tendencję aż do 1,25 USD w II kwartale br. i 1,26 USD pod koniec września br., gdzie ustabilizuję się i utrzyma do końca roku. Warto zwrócić uwagę, że byłoby to najwyższym poziomem od poziomem od października 2014 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta wzrośnie do najwyższego poziomu od referendum ws. Brexitu 

W tym samym czasie, kurs funta miałby wzrosnąć z 1,39 USD obecnie do 1,41 USD pod koniec marca br., 1,45 USD pod koniec czerwca br. i aż 1,47 USD pod koniec września br., co byłoby najwyższym poziomem od pamiętnego referendum z czerwca 2016 r., kiedy to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Warto w tym miejscu wspomnieć również, że niemal bliźniaczo podobne prognozy dotyczące notowań euro i funta szterlinga zaprezentowali również stratedzy walutowi Société Générale, jednego z trzech największych i najstarszych banków francuskich obok LCL – dawniej Crédit Lyonnais i BNP Paribas, o czym więcej pisaliśmy w osobnym artykule.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres dax | kurs bitcoin prognozy | dax30 wykres | akcje jsw | theppro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWig20 stracił w ubiegłym tygodniu aż 3,93%. Spora zmienność na rynkach
Następny artykułCharlie Munger o GameStop: “to zły sposób zarabiania pieniędzy”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here