Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł od 31 marca br. o 3,4 centa, co stanowi dokładnie 2,92 proc. Aprecjacja ta sprawiła, że za jedno euro znów zapłącić trzeba ponad 1,20 USD, co jest najwyższą wyceną wspólnej waluty od początku marca br. Ekonomiści ING prognozują, że tendencja wzrostowa na notowaniach pary walutowej EUR/USD będzie kontynuowana i kurs euro wzrośnie tego lata powyżej 1,25 USD. W ich ocenie ma do tego doprowadzić m.in. fakt, iż popyt na amerykańska walutę osiągnął już swój szczytowy poziom.

  • Kurs euro wzrósł powyżej 1,20 USD
  • Ekonomiści ING prognozują dalszy wzrost notowań wspólnej waluty
  • W ich ocenie kurs euro przekroczy latem 2021 r. poziom 1,25 USD

Euro jest tanie

Ekonomiści ING uważają, że euro jest niedowartościowane i brak niespodzianek ze strony Europejskiego Banku Centralnego (EBC) przyczyni się do wzrostu notowań wspólnej waluty aż powyżej 1,25 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ich ocenie euro mogłoby osłabić się w przypadku bardziej agresywnej interwencji słownej EBC przeciwko sile waluty, ale wspólna waluta nie jest wystarczająco silna, aby uzasadnić taką postawę.

Eksperci dostrzegają również, że dzięki wzrostowi tempa szczepień, strefa euro znajduje się na drodze do ożywienia gospodarczego.

– Wiele złych wiadomości zostało już wycenionych i pomimo ostatniego wzrostu, euro nadal pozostaje tanie w oparciu o nasz krótkoterminowy model finansowej wartości godziwej – wskazali ekonomiści.

Za umocnieniem wspólnej waluty wobec dolara amerykańskiego przemawiać ma również fakt, iż dolar amerykański nie umocnił się w tym miesiącu pomimo bardzo mocnych publikacji danych na temat zatrudnienia i sprzedaży detalicznej, a także wyższego niż oczekiwano odczytu cen konsumenckich.

– Siła dolara obserwowana w pierwszym kwartale tego roku wydaje się zanikać, a USD nie reaguje już pozytywnie na solidne dane z USA – przyznali dodając, że niezdolność do ruchu w górę w reakcji na pozytywne dane jest często postrzegana jako ważny znak ostrzegawczy, że popyt na walutę osiągnął szczyt.

Kurs euro wzrośnie do najwyższego poziomu od lutego 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów, kur euro pokonał dwa istotne opory w wysokości 1,1980 USD i 1,2030 USD, co może otwierać drogę do jego dalszej aprecjacji aż do 1,2170 USD, bądź nawet do 1,2320 USD. Jeżeli jednak projekcja ING się zmaterializuje i notowania wspólnej waluty przekroczą 1,25 USD, kurs euro osiągnie najwyższy poziom od lutego 2018 r.

EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpecjaliści od digitalizacji potrzebni od zaraz
Następny artykułChristine Lagarde osłabiła euro. Podsumowanie posiedzenia EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here