Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro spadł między 4 stycznia a 29 marca 2021 roku o 6,5 centa, co stanowiło dokładnie 5,23 proc. z 1,2350 USD do 1,17 USD, co było najniższym poziomem od początku listopada 2020 roku. Od kilku dni euro znów zyskuje jednak na wartości, a Goldman Sachs prognozuje jego wzrost do 1,21 USD w ciągu trzech kolejnych miesięcy i aż 1,28 USD w perspektywie 12-miesięcznej.

  • Kurs euro spadł z 1,2350 USD do 1,17 USD
  • Na przestrzeni ostatnich dni euro znów zyskuje względem dolara amerykańskiego
  • Analitycy walutowi Goldman Sachs prognozują wzrost kursu euro w ciągu 3. miesięcy do 1,21 USD
  • W ich ocenie, notowania wspólnej waluty wzrosną w ciągu najbliższych 12. miesięcy aż do 1,28 USD
  • Byłby to najwyższy poziom od października 2014 r. 

Kurs euro wzrośnie w ciągu roku do 1,28 USD

Analitycy walutowi Goldman Sachs, jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie prognozują, że kurs euro wzrośnie w drugim kwartale do 1,21 USD, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy aż do 1,28 USD, co byłoby najwyższym poziomem od października 2014 r. W ich ocenie, wspólna waluta zyska dzięki ożywieniu gospodarczemu w strefie euro, do czego przyczynić ma się poprawa tempa szczepień przeciw koronawirusowi w Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weź udział w webinarze: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych i poznaj podstawy kalendarza makroekonomicznego, przełożenie odczytów na cenę oraz dowiedz się, co robić, a czego nie robić podczas publikacji

EURUSD Daily

– Poza najbliższymi kilkoma tygodniami uważamy, że główną okazją na rynkach walutowych G10 będzie pozycjonowanie się pod prawdopodobne ożywienie aktywności w Europie – wskazali eksperci dodając, iż oczekują, że ożywienie w Europie przyspieszy, co przynajmniej częściowo zmniejszy wsparcie dla dolara wynikające z rozbieżności wzrostu między USA a strefą euro.

Analitycy Goldman Sachs oczekują także umocnienia euro wobec walut surowcowych, w tym dolara australijskiego i kanadyjskiego. Dostrzegają oni bowiem, iż wyraźne dowody na to, że sytuacja w Europie staje się pod kontrolą, prawdopodobnie uzasadniałyby nowe krótkie rekomendacje dla USD.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEther (ETH) spada poniżej 2 tys. dol., bitcoin (BTC) testuje poziomy poniżej 56 tys. dol.
Następny artykułSektor kasyn na Wall Street odbija po pandemii. Stopy zwrotu sięgają nawet 400%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here