Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekDolar amerykański nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Zauważalnie osłabia się on bowiem wobec wszystkich pozostałych popularnych walut, co sprawia, że USD jest w tym tygodniu najsłabszą spośród walut grupy G8. Ekonomiści Goldman Sachs prognozują, że tendencja ta będzie w dalszym ciagu kontynuowana, w związku z czym wskazują na trzy główne powody, dla których warto pozostać niedźwiedzio nastawionym do USD w średnim terminie.

  • Kurs dolara ulegnie dalszej deprecjacji
  • Kurs euro zyska na słabości USD i wzrośnie do 1,28 USD

Analizując obecną sytuację w światowej gospodarce, ekonomiści Goldman Sachs zwracają uwagę, że perspektywy gospodarcze charakteryzują się przede wszystkim zsynchronizowanym globalnym odbiciem, a nie regionalnymi rozbieżnościami. Po drugie, dalsze stromienie krzywej dochodowości w USA nie powinno mieć większego wpływu na większość walut a po trzecie, nadal uważamy, że punkt wyjścia ma znaczenie: dolar jest wysoko wyceniany i wysoko pozycjonowany po długim okresie dobrej koniunktury w USA i na rynkach aktywów, co sugeruje większy potencjał spadkowy niż wzrostowy dla crossów dolarowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, że zdaniem ekonomistów dynamika szczepień w Europie będzie wolniejsza niż w Wielkiej Brytanii i USA, a dłuższe blokady powinny zahamować aktywność gospodarczą wczesną wiosną, to jednak prognozują oni, że kurs euro wzrośnie w ciągu 3. miesięcy do 1,25 USD, w ciągu 6. miesięcy do 1,27 USD, a w ciagu 12. miesięcy do 1,28 USD, co byłoby najwyższym poziomem od października 2014 r.

Kurs euro powyżej 1,21 USD

Spoglądając tymczasem na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że na drodze do wskazanych przez Goldman Sachs poziomów stoją jeszcze dwa techniczne opory w wysokości 1,2170 USD i dalej 1,2320 USD.

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs akcji | kurs dollara | bitcoin aktualności | theppro co to jest | wykres bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPolenergia: MFW Bałtyk II uzyskał nowe warunki przyłączenia projektu do sieci
Następny artykułUSA: Słaby odczyt inflacji CPI. Jak reaguje USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here