Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł na przestrzeni ostatnich tygodni o ponad 5 centów, co stanowi dokładnie 4,35 proc. Fakt ten sprawił, że notowania wspólnej waluty znalazły się na jednym z najwyższych poziomów od pierwszej połowy stycznia br. Zdaniem analityków walutowych Deutsche Banku, tendencja ta będzie kontynuowana i kurs euro wzrośnie w ciągu najbliższych miesięcy co najmniej do 1,25 USD, co byłby najwyższym poziomem od lutego 2018 r. i jednym z najwyższych od grudnia 2014 r.

  • Kurs euro wzrósł powyżej 1,22 USD
  • Zdaniem analityków Deutsche Bank notowania wspólnej waluty wzrosną do 1,25 USD
  • Byłby to jeden z najwyższych poziomów od 2014 r.
  • Kurs euro ma zyskać na ożywieniu gospodarczy w strefie euro
  • Do wzrostu notowań euro przyczynić ma się także osłabienie dolara amerykańskiego 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Gospodarka strefy euro wraca na właściwe tory

Prognoza Deutsche Bank: Kurs euro do dolara zmierza w kierunku 1,25 z powodu słabości fundamentalnej USA

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Deutsche Bank oczekują, że zaufanie do dolara amerykańskiego będzie się pogarszać, zwłaszcza w obliczu rosnącego deficytu na rachunku bieżącym, do czego przyczynić ma się wzrost konsumpcji osobistej. W ich ocenie, popyt na towary importowane będzie nadal wzrastał zdecydowanie szybciej niż eksport. W tym kontekście rozbieżność wskazuje na skrajne nierównowagi makro, co grozi destabilizacją amerykańskiej waluty.

Ponadto, eksperci oczekują, że gospodarka strefy euro będzie się umacniać, co doprowadzi do tego, że EBC zwolni tempo skupu obligacji szybciej niż Rezerwa Federalna (Fed).

Kurs euro wzrośnie do jednego z najwyższych poziomów od 2014 r.

Biorąc powyższe pod uwagę, eksperci szacują, że kurs euro wzrośnie co najmniej do 1,25 USD, co byłoby najwyższym poziomem od lutego 2018 r. i jednym z najwyższych od grudnia 2014 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe i formacje wykresu

EURUSD Weekly

– Fed prawdopodobnie będzie ostatnim bankiem centralnym z grupy G10, który będzie w tym roku ograniczał skalę skupu obligacji, podczas gdy deficyt na rachunku bieżącym USA nadal będzie się pogarszał – wskazali ekonomiści Deutsche Bank dodając, iż oczekują znacznego odbicia względnej różnicy PMI między UE a USA w nadchodzących miesiącach.

Bank uważa również, że euro będzie miało spory potencjał do dalszych wzrostów, jeśli tylko EBC obniży tempo skupu obligacji przed Rezerwą Federalną.

invest

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Indeksy zapikowały – obecnie mają szansę na odbicie
Następny artykułBitcoin spadł do 30 tys. dol. Krach kursu BTC i strata 13 tys. jednego dnia!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here