Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o niemal 2 centy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 31 marca br. aprecjacji do ponad 5 centów, co stanowi dokładnie 4,44 proc. Fakt ten sprawił, że notowania wspólnej waluty znalazły się na jednym z najwyższych poziomów od pierwszej połowy stycznia br. Zdaniem analityków walutowych Goldman Sachs, tendencja ta będzie kontynuowana i kurs euro wzrośnie w ciągu najbliższych trzech miesięcy do 1,25 USD, co byłby najwyższym poziomem od lutego 2018 r. i jednym z najwyższych od grudnia 2014 r.

  • Kurs euro wzrósł powyżej 1,22 USD
  • Zdaniem analityków Goldman Sachs notowania wspólnej waluty wzrosną w ciągu najbliższych 3. miesięcy do 1,25 USD
  • Byłby to jeden z najwyższych poziomów od 2014 r.
  • Kurs euro ma zyskać na ożywieniu gospodarczy w strefie euro
  • Do wzrostu notowań euro przyczynić ma się także osłabienie dolara amerykańskiego 

Gospodarka strefy euro wraca na właściwe tory

Analitycy walutowi Goldman Sachs, założonego już w 1869 r., jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie dostrzegają, że program szczepień w Unii Europejskiej nabiera tempa, co w ich ocenie pobudzi gospodarkę strefy euro i wywoła reakcję w postaci spowolnienia skupu obligacji przez EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z powyższym, wyrażają oni optymizm co do potencjalnej poprawy sytuacji w strefie euro i utrzymują pewne stanowisko, oczekując poprawy danych gospodarczych.

– Plany ponownego otwarcia są w trakcie realizacji i uważamy, że aktywność gospodarcza już zaczyna przyspieszać – wskazali analitycy Goldman Sachs, dodając, że prawdopodobnie pierwsze raporty sygnalizujące ożywienie w gospodarce pojawią się już przy okazji publikacji wstępnych szacunków PMI za maj br., które w ich ocenie będą odzwierciedlać wzrost popytu. Zdanie to podzielają także eksperci ING.

Kurs euro wzrośnie do jednego z najwyższych poziomów od 2014 r.

Co ważne, Goldman spodziewa się również, że umacniające się perspektywy wywołają reakcję ze strony banku centralnego (ECB). Na marcowym posiedzeniu EBC ogłosił, że będzie dążył do przyspieszenia tempa zakupów obligacji w krótkim terminie, ale Goldman oczekuje, że bank zwolni to tempo już w trzecim kwartale roku.

– Nasi ekonomiści oczekują, że ten postęp będzie wystarczający, aby EBC zrobił krok w tył w tempie PEPP na czerwcowym posiedzeniu – wskazał bank.

Byłoby to postrzegane jako wotum zaufania dla perspektyw strefy euro, co wsparłoby notowania wspólnej waluty.

Wzrosty kursu pary walutowej EUR/USD wspierać ma także polityka amerykańskiej Rezerwy Federalnej, która zdaniem Goldman Sachs będzie osłabiać dolara. Fakt ten sprawia, iż bank oczekuje, że kurs euro do dolara (EUR/USD) wzrośnie w perspektywie trzech najbliższych miesięcy do 1,25, co byłoby najwyższym poziomem od lutego 2018 r. i jednym z najwyższych od grudnia 2014 r.

invest

Weź udział w bezpłatnym webinarze i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe i formacje wykresu

EURUSD Weekly

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje azoty | notowania lotos | bml notowania | notowania polenergia | gpw mercator |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMaksymilian Bączkowski zaprasza na live trading, 18 maja 2021 r.
Następny artykułSolidne dane z Wysp wspierają funta. GBP/USD wzrośnie do 1,44
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here