Naga MarketsPoniedziałkowa sesja przebiega na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. W ostatnich godzinach dostrzec można bowiem ponadprzeciętnie dużą zmienność, na której najwięcej zyskuje dolar amerykański. USD umacnia się dziś bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Nie zmienia to jednak faktu, iż biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni ostatniego kwartału, półrocza, a nawet roku wciąż pozostaje on najsłabsza spośród popularnych walut.

  • Dolar amerykański zyskuje na początku tygodnia
  • USD wciąż pozostaje jednak najsłabszą spośród walut G8 w całym 2020 r.
  • Kurs euro wzrośnie do 1,28 USD – prognozuje Goldman Sachs

Dolar amerykański najsłabsza walutą G8 2020 r.

Słabość dolara amerykańskiego, którą obserwujemy od marca br. znalazła swoje odzwierciedlenie na notowaniach indeksu DXY oraz na wykresach wszystkich głównych par walutowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że wskutek deprecjacji amerykańskiej waluty, kurs euro wzrósł w minionym tygodniu aż w okolice technicznego oporu w wysokości 1,2250 USD, co było najwyższym poziomem od drugiej połowy kwietnia 2018 r.

EURUSD Weekly

Mimo, że w okolicy tego poziomu pojawiła się reakcja podażowa, to jednak analitycy Goldman Sachs postanowili zaktualizować swoją prognozę dot. dalszej zmienności na tym rynku podnosząc docelową wartość dla kursu euro do 1,28 USD z 1,25 USD oczekiwanych jeszcze niedawno.

Warto zwrócić w tym miejscu uwagę, że o ile poziom 1,25 USD byłby najwyższym od lutego 2018 r., o tyle bariera 1,28 USD nie została osiągnięta od października 2014 roku.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLW Bogdanka widzi perspektywy sprzedaży węgla na rynku ukraińskim
Następny artykułDekpol wydzieli departament generalnego wykonawstwa do spółki Dekpol Budownictwo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here