Naga Markets



Moneta euro na tle jednego dolaraKur euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego niemal nieprzerwanie od drugiej połowy marca 2020 roku. W tym czasie notowania wspólnej waluty wzrosły o ponad 16 centów, co stanowi 15,37 proc. z 1,0636 USD do 1,2270 USD. Commerzbank spodziewa się, że dalszego umocnienia kursu euro do dolara w perspektywie średnioterminowej. Bank jest jednak bardziej ostrożny co do perspektyw krótkoterminowych.

  • Kurs euro najwyżej od kwietnia 2018 r.
  • Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.
  • Eksperci z Commerzbanku spodziewają się dalszej aprecjacji kursów euro i funta wobec dolara amerykańskiego 

Kurs euro wzrośnie do 1,2624 USD

Zgodnie z technicznymi prognozami Commerzbanku, kurs wymiany euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) ma przynieść dalsze średniookresowe wzrosty, ale z ryzykiem ograniczonej korekty krótkoterminowej do poziomu poniżej 1,22 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują




W perspektywie średnioterminowej Commerzbank oczekuje natomiast, że kurs euro zrówna się ze szczytami z 2018 roku, tj. 1,2556 USD, bądź nawet wzrośnie do 1,2624, gdzie znajduje się 200-miesięczna średnia ruchoma.

Kurs pary walutowej EUR/USD na interwale tygodniowym (u góry) i miesięcznym (na dole)

Kurs funta wzrośnie do 1,4377 USD

Eksperci z Commerzbanku spodziewają się także dalszej aprecjacji kursu funta szterlinga. W ich ocenie, notowania pary walutowej mogłyby wzrosnąć do 1,3712 USD, bądź nawet do 1,3836 USD. W jeszcze dłuższej perspektywie zakładają oni natomiast, że kurs funta wzrośnie aż do 1,4377 USD, co byłoby najwyższym poziomem od połowy czerwca 2016 roku kiedy to Brytyjczycy w demokratycznym referendum opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Kurs pary walutowej GBP/USD na interwale tygodniowym

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOszukany na kryptowaluty i „zdalny pulpit”. Stracił 168 tys. zł
Następny artykułGPW w grudniu 2020 z rekordem dziennego obrotu. Obrót na NewConnect w rok wyższy niż przez 10 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here