Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro od początku listopada zauważalnie umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego. W tym czasie notowania pary walutowej EUR/USD wzrosły bowiem o 4,80 proc. Oznacza to, że kurs euro podrożał w ciągu 1,5 miesiąca o ponad 5 centów, powiększając w ten sposób trwającą od drugiej połowy marca br. aprecjację do ponad 15 centów (14,33 proc.).

  • Kurs euro wzrósł od marca o ponad 15 centów
  • EUR/USD najwyżej od kwietnia 2018 r.

Kurs euro najwyżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów, kurs euro znalazł się powyżej 1,2160 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy na bezpłatny webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

EURUSD Daily

Według analityków Nordea, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jeszcze dalszej aprecjacji wspólnej waluty. Ich zdaniem, Europejski Bank Centralny (EBC) utorował drogę do wzrostów notowań EUR/USD nawet do 1,25 USD.

– Euro ważone obrotem handlowym porusza się od sierpnia br. z grubsza na boki, co jest prawdopodobnie pocieszające dla Gandalfów (Rady Prezesów – red.) w EBC. Tak długo, jak transakcje w krajach EM będą się rozwijać, tak długo EUR/USD mogą również powoli rosnąć w górę – wskazali eksperci Nordea.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt zawiódł zaufanie graczy i stracił 20 mld zł na giełdzie
Następny artykułKurs dolara w miejscu: Sytuacja techniczna euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here