Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLNPomimo braku przełomu w środowych rozmowach handlowych w sprawie Brexitu, pojawiły się pewne dobre wieści dla UE, kiedy ogłoszono, że Węgry i Polska zrezygnowały z weta wobec unijnego budżetu. Kurs euro wzrósł dziś powyżej 1,21 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 r. Ekonomiści z MUFG Bank brief. spodziewają się, że kurs euro może wzrosnąć w najbliższym czasie nawet do 1,25 USD.

  • Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD – prognozuje MUFG
  • Kurs euro spadnie poniżej 1,20 USD – prognozuje Rabobank

Porozumienie ws. unijnego budżetu umacnia euro

– Niemcy wynegocjowały kompromis, który zostanie przedstawiony przywódcom UE na dzisiejszym szczycie. Kompromisowa propozycja nadal będzie wiązać wsparcie finansowe z zaostrzeniem standardów demokratycznych, choć takie sankcje nie mogą zostać uruchomione przed wydaniem przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzeczenia w sprawie legalności nowych przepisów. Jest to proces, który może potrwać ponad rok. Oczekuje się, że na dzisiejszym szczycie UE przywódcy zaakceptują kompromisowe porozumienie, które utoruje drogę do bezzwłocznego zatwierdzenia budżetu na lata 2021-27 i unijnego funduszu naprawy gospodarczej. Jest to pozytywna zmiana dla ożywienia gospodarczego w Europie i zapewni większe wsparcie fiskalne od przyszłego roku – wskazali ekonomiści MUFG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro może ponownie spaść poniżej 1,20 USD

Ich optymizmu w stosunku do dalszych wzrostów kursu euro nie podzielają jednak strategowie z Rabobanku, którzy prognozują, że notowania wspólnej waluty osuną się w najbliższych miesiącach poniżej 1,20 USD.

– EBC może zaskakiwać rynek poprzez dalsze obniżanie stopy dyskontowej do pozorów ujemnych. Chociaż istnieją różne kontrargumenty związane z korzyściami stosowania ujemnych stóp procentowych przez dłuższy czas, prawdopodobnie miałoby to zauważalny wpływ na osłabienie euro. Pogorszenie spójności politycznej w strefie euro lub w UE mogłoby również osłabić euro – wskazali strategowie Rabobanku.

Autor polca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBudimex ma umowę na obwodnicę Lipska w woj. mazowieckim za ok. 110 mln zł
Następny artykułEBC obniża prognozy gospodarcze na 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here