Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekDolar amerykański zauważalnie traci na wartości w ostatnim czasie. Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach popularnych walut dostrzec można, że jest on najsłabszą spośród walut grupy G8 w perspektywie ostatniego tygodnia, miesiąca, kwartału, półrocza a nawet roku. Tak znaczna deprecjacją USD sprawiła, że indeks DXY śledzący siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka wybranych walut osunął się do najniższego poziomu od drugiej połowy kwietnia 2018 roku.

  • Dolar amerykański najsłabsza spośród walut grupy G8
  • Euro korzysta na słabości dolara amerykańskiego
  • Kurs euro powyżej 1,2250 USD
  • EUR/USD wzrośnie w przyszłym roku do 1,25 – prognozują ekonomiści

Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD

Słabość dolara amerykańskiego znalazła swoje odzwierciedlenie także na notowaniach pary walutowej EUR/USD. Kurs euro wzrósł bowiem w ostatnim czasie powyżej 1,2250 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy japońskiej grupy finansowo-bankowej Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) wskazują, że wzrosty notowań EUR/USD nie odzwierciedlają wcale siły euro, lecz przede wszystkim słabość dolara amerykańskiego. Prognozują oni, że w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana. W ich ocenie, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć nawet do 1,25 USD (czerwona linia powyżej aktualnej ceny na poniższym wykresie).

EURUSD Weekly

Podobnego zdania są także analitycy Credit Suisse. Wskazują oni jednak, że na drodze kursu euro do 1,25 USD warto zwrócić uwagę na poziom 1,2355 USD.

Ponadto, eksperci MUFG wciąż zakładają, że Unia Europejska i Wielka Brytania osiągną porozumienie przed końcem roku i w ten sposób unikną jeszcze większych zakłóceń dla gospodarki strefy euro na początku przyszłego roku.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar amerykański: FED wzmacnia gołębią politykę monetarną
Następny artykułKurs dolara spadł w grudniu o 11 gr., a euro o 1 gr. Co dalej z kursami przed świętami?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here