Naga Markets



Kurs pary walutowej EUR/USD przedstawiającej stosunek euro do dolara amerykańskiego od wielu tygodni utrzymuje się w dość wąskim zakresie między 1,16 a 1,20 USD. Analitycy Goldman Sachs spodziewają się jednak, że wspólna waluta zyska wraz z odradzaniem się europejskiej gospodarki po kryzysie, co przyczyni się do jej umocnienia i wzrostów nawet do 1,25 USD.

  • Kurs euro ustabilizował się w przedziale między 1,16 a 1,20 USD
  • Analitycy Goldman Sachs spodziewają się, że najbliższym czasie może on nieco spaść
  • Zdaniem Goldman Sachs kurs euro wzrośnie w ciągu 12. miesięcy do 1,25 USD

Kurs euro ustabilizował się między 1,16 a 1,20 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że po niezwykle dynamicznych wzrostach jakie obserwowaliśmy od połowy maja do końca lipca, kurs euro ustabilizował się w przedziale między 1,16 a 1,20 USD.

Warto zwrócić tu uwagę, że konsolidacje tego typu zwykle są formami korekty. Oznacza to, że statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że z formacji tej rynek wybije w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem. W tym konkretnym przypadku, wcześniejszy impuls był wzrostowy, co zwiększa prawdopodobieństwo na wybicie górą i kontynuację wzrostów kursu euro wobec dolara amerykańksiego.

EURUSD Daily

Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD

W najnowszej nocie, Goldman Sachs utrzymuje swoje bycze nastawienie w stosunku do EUR/USD i spodziewa się, że w perspektywie średnioterminowej kurs euro zyska w relacji do dolara amerykańskiego. Równocześnie zaznacza się jednak, że najbliższa przyszłość, tj. perspektywa krótkoterminowa może przynieść jeszcze spadki notowań EUR/USD.

– Spodziewamy się, że silniejsza globalna ekonomia będzie ostatecznie napędzać EUR/USD do 1,25 w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ale może to być wyboista jazda i spodziewamy się, że w nadchodzącym roku EUR TWI* będzie mniej więcej płaska – wskazują analitycy Goldman Sachs dodając, że euro może skorzystać z odradzającej się światowej gospodarki, podobnie jak początkowe ponowne otwarcie w II kwartale 2020 r. było kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do wzrostu euro w tym roku.

EUR TWI

W najbliższym czasie spodziewają się oni jednak, że euro nie osiągnie lepszych wyników, ponieważ gospodarkę wyhamowuje z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków zakażenia koronawirusem.

* TWI – Trade Weighted Indeksy to indeks będący miarą wartości waluty w stosunku do walut głównych partnerów handlowych danego kraju. Umożliwiają one śledzenie wydajności waluty w stosunku do określonego koszyka walut. Indeks ten jest preferowaną przez banki centralne miarą podsumowującą średnioterminowy wpływ zmian kursów walut na gospodarkę i inflację.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota na drodze do drugiej z rzędu tygodniowej zniżki
Następny artykułBrexit: W co gra Unia Europejska i Wielka Brytania?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here