Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraSpoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wskutek trwających od kilku dni wzrostów, rynek pokonał techniczny opór w wysokości 1,1930 USD i znalazł się powyżej 1,1990 USD, co jest najwyższym poziomem od początku września br. i jednym z najwyższych od początku maja 2018 r.

  • Kurs euro zbliża się do 1,20 USD
  • Wybicie powyżej 1,20 USD powinno otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice 1,25 USD

Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD

Jeżeli obecna aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania psychologicznej bariery w wysokości 1,20 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Deutsche Bank zwracają uwagę, że trwałe pokonanie tego oporu mogłoby przyczynić się do dalszych wzrostów notowań pary walutowej EUR/USD. Ich zdaniem trwałe wybicie powyżej 1,20 USD, mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji kursu euro nawet w okolice 1,25 USD.

Wskazują oni przy tym, że o ile wybicie powyżej 1,20 USD jest możliwe do osiągnięcia jeszcze przed końcem roku, o tyle potencjalny wzrost do 1,25 USD, to już scenariusz na przyszły rok.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: Wprowadzenie do inwestowania

EURUSD Weekly

Podobnego zdania są także stratedzy walutowi z UOB Group. Nie wskazali oni jednak potencjału wzrostów kursu euro aż do 1,25 USD, ale podobnie jak Goldman Sachs spodziewają się w najbliższym czasie pokonania bariery 1,20 USD. Ich zdaniem, kolejny opór znajduje się na poziomie 1,2060 USD i to właśnie tam powinny zmierzać notowania najpopularniejszej pary walutowej.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGotowe pomysły inwestycyjne na day trading. Webinar już 3 grudnia
Następny artykułDolar najniżej od kwietnia 2018 r. Scotibank analizuje euro (EUR/USD) i funta (GBP/USD)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here