Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraAnalitycy walutowi Bank of America (BofA), jednego z największych banków na świecie wskazują na ryzyko wystąpienia silniejszego trendu wzrostowego na notowaniach dolara amerykańskiego w krótkim terminie, ale wątpią, czy amerykańska waluta będzie w stanie utrzymać tę tendencję w dłuższym horyzoncie czasowym. W związku z powyższym spodziewają się oni, iż kurs EUR/USD będzie utrzymywał się przez większość roku w “strefie równowagi”.

  • Zdaniem analityków BofA, kurs euro utrzyma się w tym roku między 1,20 a 1,25 USD
  • Eksperci spodziewają się krótkotrwałego umocnienia USD, które jednak nie utrzyma się zbyt długo
  • Po trwających od marca 2020 r. wzrostach, kurs funta ma osunąć się do 1,30 USD

Kurs euro utrzyma się w przedziale równowagi

W ocenie analityków walutowych Banku of America, kurs euro będzie utrzymywał się przez większość tego roku w “przedziale równowagi” między 1,20-1,25 USD. Doprecyzowując wskazali oni w swoim komentarzu, iż spodziewają się, że notowania wspólnej waluty wzrosną w pierwszej połowie roku do 1,22 USD, a następnie będą kontynuowały wzrost do 1,25 USD do 2022 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za ewentualnym, krótkoterminowym umocnieniem dolara amerykańskiego przemawiać miałoby jednak silniejsze ożywienie gospodarcze w USA niż w UE. Szacuje się bowiem, że silniejszy wzrost gospodarczy w Stanach będzie napędzą popyt na dolara.

Choć jest to warunek konieczny do umocnienia dolara, nie jest on jednak postrzegany jako wystarczający, biorąc pod uwagę, że gołębia polityka Fed i wzrost awersji do ryzyka nadal będą miały tendencję do osłabiania amerykańskiej waluty.

Aby dolar mógł się umocnić, konieczny jest silny popyt na dolara ze strony realnych nabywców. Ekonomiści BofA spodziewają się, że to się zmaterializuje, przynajmniej w ograniczonym zakresie.

– Jeśli nasze prognozy okażą się słuszne i ożywienie w USA w tym roku będzie dwa razy szybsze niż ożywienie w strefie euro, oczekiwalibyśmy, że niektórzy sprzedający EURUSD przynajmniej ograniczą swoje długie pozycje. Naszym zdaniem jest to kwestia czasu i masy krytycznej silnych danych z USA – wskazali.

Ogólny wniosek jest taki, że obecnie istnieje zmniejszone pole do spadku notowań dolara, szczególnie w bardzo krótkim terminie, ale polityka Fed również ograniczy zakres jego ewentualnych wzrostów. W związku z powyższem, eksperci oczekują, iż kurs euro do dolara (EUR/USD) będzie utrzymywał się w pobliżu swojego zrównoważonego przedziału 1,20-1,25.

Kurs funta spadnie do 1,30 USD

Zgoła odmienne zdanie mają natomiast na temat funta szterlinga, którego kurs miałby osunąć się do końca pierwszego kwartału 2021 r. aż do 1,30 USD z 1,3852 USD obecnie, a następnie wzrosnąć do końca roku do 1,33 USD. Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka | analizy giełdowe | dolara | kurs dolara | biomed lublin kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEuro w tym kwartale wzrośnie do 4,60 zł, dolar do 3,80 zł, uważa Goldman Sachs
Następny artykułAuto Partner – czarny koń motoryzacji w dobie pandemii? – Analiza Konrada Książaka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here