Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs pary walutowej EUR/USD przedstawiającej stosunek euro do dolara amerykańskiego od wielu tygodni utrzymuje się w dość wąskim zakresie między 1,16 a 1,20 USD. Analitycy Citibanku oraz JP Morgan spodziewają się, że pojawienie się szczepionki przeciw koronawirusowi może przyczynić się do umocnienia kursu euro i wybicia górą z tej konsolidacji.

  • Ekonomiści Citibanku i JP Morgan prognozują dalsze wzrosty kursu euro
  • Ich zdaniem dolar może stracić na poprawie sytuacji gospodarczej na świecie

Kurs euro ustabilizował się między 1,16 a 1,20 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że po niezwykle dynamicznych wzrostach jakie obserwowaliśmy od połowy maja do końca lipca, kurs euro ustabilizował się w przedziale między 1,16 a 1,20 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić tu uwagę, że konsolidacje tego typu zwykle są formami korekty. Oznacza to, że statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że z formacji tej rynek wybije w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem. W tym konkretnym przypadku, wcześniejszy impuls był wzrostowy, co zwiększa prawdopodobieństwo na wybicie górą i kontynuację wzrostów kursu euro wobec dolara amerykańksiego.

EURUSD Daily

Kurs euro wzrośnie do 1,23 USD

Podobnego zdania są także analitycy Citibanku. Co prawda prognozują oni, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy kurs euro będzie utrzymywał się w okolicy 1,19 USD, to jednak spodziewają się oni następnie jego wzrostu nawet do 1,23 USD. Aprecjacja ta miałaby zrealizować się w okresie od sześciu do dwunastu miesięcy.

Zdaniem analityków, ożywienie gospodarcze w USA szybsze niż obecnie prognozowane przez ekonomistów jest zagrożeniem dla dolara amerykańskiego.

– Prezydentura Biden i luźna polityka pieniężna Rezerwy Federalnej prawdopodobnie utrzymują słabość dolara amerykańskiego w stosunku do jego głównych partnerów handlowych. Spodziewamy się, że w przyszłym roku globalny wzrost gospodarczy znacząco się poprawi i doświadczymy mniejszych tarć handlowych, co pozytywnie wpłynie na umocnienie euro – wskazują analitycy Citibanku.

Analitycy JP Morgan dodają także, że pozytywne informacje nt. szczepionek zmniejszają ryzyko kontynuacji pandemii w przyszłym roku, co powinno spowodować odpływ kapitału od dolara.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTrans Polonia sprzeda spółkę zależną OTP na rzecz PKN Orlen za 89,2 mln zł
Następny artykułKurs złotego (PLN) i inne waluty CEE bez zmian
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here