Naga Markets

Ekonomiści Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), międzynarodowej korporacji bankowo-finansowej z siedzibą w Toronto spodziewają się, że dolar utrzyma silny ton w krótkim terminie, przy wsparciu ze strony wzrostu długoterminowych stóp procentowych i ogólnie ostrożnego tonu wokół apetytu na ryzyko, co utrzyma defensywne przepływy do amerykańskiej waluty.

Dolar sięgnął szczytu 

Ekonomiści CIBC oczekują, że dolar pozostanie silny, choć nie przewidują dalszych wzrostów jego kursu z obecnych poziomów, zwłaszcza że oczekiwania rynku co do podwyżek stóp procentowych przez Fed są obecnie zbyt wysokie. Eksperci dostrzegają bowiem, że większość pozostałych banków centralnych również zacieśnia politykę, co spowoduje ograniczenie spreadów rentowności.– W ciągu najbliższych kilku miesięcy USD będzie miał wystarczająco dużo czynników, aby wykluczyć trwały rajd z tego miejsca. W istocie, nadal przewidujemy, że rynki ponownie ocenią, gdzie wyceniana jest ostateczna stopa procentowa Fed, co powinno pozostawić dolara w lekkiej defensywie, podczas gdy inne główne indeksy będą nadrabiać zaległości – wskazują ekonomiści.

Polityka EBC wesprze wzrost kursu euro 

CIBC zwraca uwagę na znaczenie polityki Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwłaszcza, że stopa depozytowa pozostaje na ujemnym terytorium od blisko 8 lat.

Ekonomiści uważają, że przejście do ujemnych stóp miało kluczowe znaczenie dla osłabienia wsparcia dla euro, a zatem ewentualne odwrócenie polityki będzie potencjalnie bardzo ważne w perspektywie średnioterminowej.

Równocześnie dostrzegają oni jednak, że EBC wciąż stoi w obliczu dużej niepewności i obawy o perspektywy mogą skłonić bank centralny do wycofania się z bardziej niż ograniczonego zacieśniania polityki, zwłaszcza że będzie się on obawiał powtórki z poprzedniego kryzysu finansowego.

Mimo wszystko, ekonomiści oczekują, że polityka EBC będzie stanowiła wsparcie netto dla wspólnej waluty, której kurs po ostatnich spadkach z 1,2350 USD do 1,0350 USD jakie obserwowaliśmy na przestrzeni ostatniego roku miałby odbić do 1,14 USD przed końcem przyszłego roku.

NED

Poniższa tabela prezentuje majową aktualizacje projekcji walutowych ekonomistów CIBC:

Para kurs II kwartał 2022 r III kwartał 2022 r IV kwartał 2022 r II kwartał 2023 r. IV kwartał 2023 r.
EUR/USD 1,04 1,06 1,07 1.08 1.11 1,14
USD/JPY 128 132 135 130 125 120
USD/CHF 1,00 1,00 1,00 0,99 0,99 0,98
GBP/USD 1,22 1,22 1,22 1,23 1,28 1,33
EUR/GBP 0,86 0,87 0,88 0,88 0,87 0,86
AUD/USD 0,69 0,71 0,75 0,77 0,80 0,81
USD/CAD 1.30 1.31 1,28 1,27 1,29 1,29
NZD/USD 0,62 0,64 0,68 0,71 0,73 0,74
GBP/CAD 1,59 1,60 1,56 1,56 1,65 1,72

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt gpw | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | kurs euro nbp | amica kurs akcji | biomed gpw | kurs enea | pgnig forum | kurs funta brytyjskiego |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykuł5 największych oszustw w historii kryptowalut!
Następny artykułKoniec Shiba Inu (SHIB) do 2030 roku? Kryptowaluta umrze zdaniem ekspertów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here