Wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa w Europie i USA wybuchła panika na światowych rynkach finansowych. Doprowadziło to do niemal skokowej wyprzedaży na rynku akcji i wzrostu aktywów uważanych za Safe Haven, wśród których zauważalnie zyskiwały takie waluty jak euro, frank szwajcarski, dolar amerykański oraz jen japoński.

  • Kurs euro wzrósł wskutek kryzysu
  • W skrajnym momencie euro było najdroższe od 11 lat

Kurs euro wzrósł w ciągu miesiąca o ponad 9 groszy

W ciągu zaledwie 12 sesji od 5 do 23 marca br. kurs euro wzrósł o niemal 35 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania wspólnej waluty znalazły się na najwyższym poziomie od końcówki marca 2009 roku.

Od drugiej połowy marca br. aż do połowy maja br. kurs euro utrzymywał się na względnie stabilnym poziomie. W połowie maja pojawiła się jednak silna reakcja podażowa i w ciągu zaledwie 12 sesji kurs euro osunął się o niemal 20 groszy.

Wskutek tych spadków rynek pokonał horyzontalne wsparcie w okolicy 4,5150 zł i dotarł aż do kolejnego wsparcia w rejonie 4,38 zł. To właśnie tam dokładnie miesiąc temu pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu znów obserwujemy spokojne wzrosty.

Na przestrzeni ostatniego miesiąca, kurs euro wzrósł o nieco ponad 9 groszy. Jeżeli jednak tendencja ta będzie kontynuowana, mógłby on w najbliższym czasie dotrzeć nawet do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSA muszą mieć cyfrowego dolara – uważa jeden z senatorów
Następny artykułBezrobocie przejściowe w USA spada. Zatrudnienie nadal niższe o 14,7 mln osób względem lutego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here