Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, o czym więcej pisałem w tym miejscu. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 20 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7675 zł 20.09.2020, godzina 11:00
Kurs euro EURPLN 4,4601 zł 20.09.2020, godzina 11:00
Kurs funta GBPPLN 4,8658 zł 20.09.2020, godzina 11:00
Kurs franka CHFPLN 4,1322 zł 20.09.2020, godzina 11:00

Kurs euro wzrósł o 8 groszy

Kurs euro utrzymywał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie. W skali całego tygodnia wzrósł on bowiem jedynie o nieco ponad 1 grosz. Warto także zwrócić uwagę, że od początku września, kurs euro wzrósł już o ok. 8 groszy. Fakt ten sprawia, że euro w dalszym ciągu znajduje się powyżej 4,4250 zł, co jest jednym z najwyższych poziomów od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby docelowo wzrosnąć w okolice 4,4920 zł, bądź nawet do 4,5150 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka w okolicy istotnego oporu

Kurs franka szwajcarskiego spadł na początku minionego tygodnia o ponad 1,5 grosza. Spadki te nie trwały jednak zbyt długo, gdyż już we wtorek pojawiła się reakcja popytowa. W ciągu kolejnych dni, CHF wzrósł o niemal 4 grosze, wskutek czego przetestował on wskazywany przeze mnie przed tygodniem poziom 4,1550 zł. To właśnie w okolicy tego oporu, pod koniec tygodnia pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs franka mógłby w najbliższym czasie stracić w relacji do polskiego złotego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 6 groszy

Kurs funta rozpoczął miniony tydzień niezwykle dynamicznymi wzrostami. GBP podrożał bowiem o ponad 10 groszy. Wskutek tak znacznej aprecjacji, kurs funta pokonał techniczny opór w wysokości 4,8550 zł i dotarł aż do kolejnego oporu w rejonie 4,91 zł. To właśnie w okolicy tego poziomu, już w czwartek pojawiła się reakcja podażowa. Licząc od czwartkowych szczytów, kurs funta osunął się do końca tygodnia o ponad 4 grosze, zmniejszając tym samym zasięg trwających od początku tygodnia wzrostów do nieco ponad 6 groszy.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 1 grosz

Kurs dolara utrzymywał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie. W skali całego tygodnia wzrósł on bowiem jedynie o nieco ponad 1 grosz. Fakt ten sprawił, że USD w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej technicznego opór w okolicy 3,78 zł. Dopiero trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolice 3,90 zł. Dopóki to się jednak nie stanie, potencjał do dalszych wzrostów USD pozostaje jednak dość mocno ograniczony.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułJack Dorsey kupi bitcoiny za część swoich 10 mld USD? – pyta Willy Woo
Następny artykułRekordowa popularność akcji technologicznych, maleje popularność złota
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here