Naga Markets

Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, które przyczyniły się do całkiem sporej zmienności na notowaniach popularnych walut. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 18 października 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8811 zł 18.10.2020, godzina 8:35
Kurs euro EURPLN 4,5481 zł 18.10.2020, godzina 8:35
Kurs funta GBPPLN 5,0126 zł 18.10.2020, godzina 8:35
Kurs franka CHFPLN 4,2430 zł 18.10.2020, godzina 8:35

Kurs euro wzrósł o niemal 15 groszy

Kurs euro osunął się w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 września br. deprecjacji do ponad 14 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania wspólnej waluty ponownie znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,46 zł, gdzie już we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa.W ciągu kolejnych dni, kurs euro wzrastał o niemal 15 groszy, dzięki czemu euro ponownie znalazło się w okolice 4,60 zł, gdzie w piątek znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem wspólna waluta znów będzie tracić na wartości, kurs euro mógłby osunąć się do 4,5150 zł.

W skali całego minionego tygodnia, kurs euro wzrósł o niespełna 8 groszy.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 12 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrastał w minionym tygodniu o ponad 12 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,1550 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego. Wskutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 4,2480 zł, gdzie w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, kurs franka mógłby ponownie osunąć sie do 4,1550 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 14 groszy

Kurs funta wzrastał w minionym tygodniu o ponad 14 groszy, powiększając tym samym zapoczątkowaną już w poprzednim tygodniu aprecjację do ponad 18 groszy. Warto zwrócić uwagę, że tendencja ta rozpoczęła się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,91 zł. Wzrosty te zatrzymały się dopiero w okolicy 5,05 zł, gdzie w piątek pojawiła się silna reakcja podażowa.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 13 groszy

Kurs dolara osunął się w trakcie poniedziałkowej sesji o niespełna 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 29 września br. deprecjacji do niemal 17 groszy. Tak znaczne spadki sprawiły, że notowania amerykańskiej waluty ponownie znalazły się w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 3,78 zł, gdzie już we wtorek pojawiła się silna reakcja popytowa.

W ciągu kolejnych dni, kurs dolara wzrastał o ponad 13 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet do 3,9330 zł

XTB

 

 

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułJak wyznaczyć poziomy wsparcia i oporu na platformie Plus500?
Następny artykułKursy walut NBP w poniedziałek: Kurs funta na plusie, euro, dolar i frank również umacniają się do złotego 19 października 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here