Naga MarketsZwitek banknotów lira turecka TRYPonad miesiąc temu analizowałem tę parę w momencie, kiedy bronione było wsparcie 8.94. Można tam znaleźć informacje o dwóch kolejnych wsparciach. Pierwsze to 8.77, które nie stanowiło poważnej bariery dla podaży, ale 8.47 okazało się ważnym dołkiem, o czym świadczy zeszłotygodniowa biała świeca. Technicznym uzasadnieniem dla jej powstania mogą być trzy argumenty. Pierwszy to pozioma linia zniesienia Fibonacciego o wartości 38.2%. Jest to informacja, że korekta mogła dobiec końca i wkrótce rozpocznie się atak na ostatnie szczyty.

EUR/TRY – analiza techniczna

Druga to dolne ograniczenie wynikające ze wstęgi Bollingera. Tym samym wypełniona została przestrzeń pomiędzy górną i dolną linią tego wskaźnik, co także sugeruje przewagę posiadaczy długich pozycji. Trzecia to średnia krocząca MA50 (czerwona), która dogoniła szybko uciekająca cenę z ostatnich miesięcy. Konsekwencje zatrzymania na wsparciu 8.47 już znamy, pytanie, czy popyt pójdzie za ciosem i dalej będzie umacniał Euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie na przeszkodzie jest pomarańczowa strefa, czyli dawne wsparcie. Zasadą jest, że takie miejsca zamieniają się rolami i teraz należy traktować je jako opór. Dopiero wyjście powyżej 8.94 uwiarygodniłoby scenariusz, że fala rozpoczęta na wsparciu 8.47 jest impulsem wzrostowy. Początek tego tygodnia wskazuje, że podaż uaktywniła się w tym obszarze, więc ponownie warto obserwować 8.77 i 8.47.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolara | grupa lotos akcje | akcje orlen | giełda forum | lotos gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here