Naga MarketsKurs euro wynosi 4,43 zł, dolar spada do 3,64 zł we wtorek, 15 grudnia 2020 r.Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kolejne próby podejścia eurodolara nad 1,2150 USD. Złoty pozostaje relatywnie mocny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4319 PLN za euro, 3,6473 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,8727 PLN względem funta szterlinga oraz 4,1191 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,315% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kursy walut bez większych zmian na początku tygodnia

Początek nowego tygodnia na rynkach przyniósł próbę realizacji mocniejszej korekty na indeksach. Brak było jednak większego ruchu na FX. Eurodolar pozostaje blisko 1,2150 USD czekając na informacje dot. pakietu stymulacyjnego w USA. Dużo uwagi poświęca się również rozmowom „ostatniej” szansy w przypadku umowy UK-EU. W przypadku PLN obserwujemy dość bezpieczne poziomy cenowe – po przekroczeniu 4,45 EUR/PLN kurs ustabilizował się bliżej okolic 4,40-4,42 PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda dane dot. CPI za listopad. Rynek spodziewa się dynamiki 3% r/r.

Z rynkowego punktu widzenia pary związane z PLN nie notują istotniejszych zmian. Ponownie jesteśmy świadkami konsolidacji, z tymże na niższych poziomach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here