Kurs euro EURPLN 20 maja 2019Kurs euro do polskiego złotego otwiera się dziś niewielką luką spadkową. W porównaniu do piątkowego zamknięcia, polski złoty zyskuje 0,05% w stosunku do wspólnej waluty. Po godzinie 12:00 za jedno euro trzeba płacić 1,3000 PLN. Z racji poniedziałku, nie spodziewałbym się większej zmienność na kursie EUR/PLN w dniu dzisiejszym. Kalendarz makroekonomiczny jest właściwie pusty, o czym pisałem w porannym przeglądzie rynków.

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,3000 euro

Kurs euro broni strefy oporowej

Euro do złotego utrzymuje się poniżej strefy oporowej przy 4,3100 zł. W dalszym ciągu może ona stanowić opór dla ceny w tym tygodniu. Pamiętajmy jednak, że poziom był już kilkukrotnie testowany, dlatego jego ewentualne pokonanie może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Wtedy też celem dla pozycji długich byłyby nawet okolice 4,34 zł Jeżeli chodzi natomiast o sytuację w długim terminie, nie uległa ona zmianie, kurs EUR/PLN porusza się w bardzo szerokiej konsolidacji. Stefa oporowa znajduje się przy 4,34 zł, a wsparcie przy 4,2560 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie wybity, w dalszym ciągu kurs EUR/PLN może poruszać się w ruchu bocznym.

Wykres kurs euro do polskiego złotego EURPLN 17 maja 2019

Euro pozostaje poniżej oporu przy 4,31 zł

Kurs EUR/PLN oscyluje dziś wokół 4,30 zł. Jeżeli poziom 4,3100 będzie skutecznie broniony, w dalszym ciągu biorę pod uwagę wsparcie przy 4,2885 zł. W przypadku pojawienia się tam popytu, będzie to dobre miejsce do zajęcia pozycji długich. Dopiero pokonanie dolnego prostokąta zmieni tendencję na spadkową. Oporem pozostają okolice 4,31 zł. Tak jak wspomniałem wyżej, ewentualne wybicie strefy, może skutkować kolejnym impulsem wzrostowym.

Kurs euro do polskiego złotego EURPLN 17 maja 2019

[AKTUALIZACJA GODZ: 18:43]

Kurs euro do złotego kontynuował spadki w dalszej części sesji. Jednak zgodnie z oczekiwaniami ruch nie był duży. Do wyznaczonego wsparcia w dalszym ciągu jeszcze daleko. Być może w kolejnych dniach ruchy na tej parze walutowej będą większe i dojdzie w końcu do testu wsparcia przy 4,2880, lub poru przy 4,3100. Do tego czasu kurs może poruszać się w konsolidacji.

Wykres euro do złotego EURPLN 20 maja 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here