Naga MarketsKurs euro wybija poziom 1,10. EUR/USD najwyżej od 1 kwietniaCzy rajd ryzyka w ostatnich dniach miał mocne podstawy fundamentalne? Czy czeka nas odwrót od amerykańskiego dolara na dłużej? Wiele pytań można postawić obserwując to, co działo się na rynkach wczoraj. Postronni obserwatorzy mogą dojść do wniosku, że rynki finansowe poruszają się w jakimś Matrixie, tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna.

Azjatyckie rynki ignorują amerykańskie działania

Odruchem Pawłowa zaczyna być kupowanie amerykańskich spółek po nawet niewielkim spadku wywołanym doniesieniami o możliwym dalszym pogorszeniu się relacji amerykańsko-chińskich. Na sesji w Azji, oraz po otwarciu w Europie zupełnie zignorowano to, że amerykańska administracja przygotowuje nowe sankcje za działania Chin wobec Hong Kongu, jako ostrzeżenie wobec komunistycznego reżimu. Niemniej według tego schematu rozumowania, źle będzie dopiero wtedy, kiedy Pekin zdecyduje się na mocny odwet, którego efektem będzie dalsza eskalacja konfliktu skutkująca m.in. zerwaniem styczniowej umowy handlowej i wyraźną gospodarczą „zimną wojną”. Czy Chiny obawiają się, że mogłoby to wzmocnić Trumpa przed listopadowymi wyborami? Trudno to ocenić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rajd euro w górę to wynik pojawienia się doniesień (agencja DPA) według których plan ratunkowy przygotowywany przez Komisję Europejską miałby wynieść 750 mld EUR (500 mld EUR w grantach i 250 mld EUR w pożyczkach). Po południu szefowa KE (Ursula von der Leyen) ma zaprezentować szczegóły.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here