Naga MarketsKurs euro wybija i utrzymuje poziom 1,20 USD. EUR/USD najwyżej od 2018 r.Notowania eurodolara w tym tygodniu pokonały poziom 1,20 USD, a kurs euro korzystając ze słabości amerykańskiego konkurenta na rynku walutowym wspiął się na najwyższe poziomy od kwietnia 2018 roku. Tym samym para walutowa EUR/USD zostawiłą za sobą trwającą od lipca konsolidację i otwiera sobie drogę do dalszych, dynamicznych wzrostów.

  • Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill, komentuje sytuację techniczną na wybranych walorach, w tym parze walutowej EUR/USD
  • Zdaniem analityków dużych instytucji kurs euro może w kolejnych miesiącach rosnąć nawet w kierunku 1,25 USD, co uplasowałoby go w okolicach ponad trzyletnich szczytów
  • Na umocnieniu EUR/USD korzysta również polski złoty. W efekcie kurs dolara spada poniżej 3,70 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro co najmniej w kierunku 1,2150, uważa Marcin Kiepas

Słabość dolara widoczna jest nie tylko w stosunku do euro, ale obecnie do praktycznie wszystkich głównych walut. W efekcie indeks dolarowy spada na początku grudnia na najniższe poziomy od 2,5 roku, na czym zyskują również waluty gospodarek rozwijających się. Przykładowo para walutowa USD/PLN wybijała chwilowo poziom 3,70 zł, jednak w trakcie środowej sesji odrabia część strat.

Zmiana bardzo duża na eurodolarze, która implikuje określone konsekwencje dla wielu innych walut. Kurs euro pokonał strefę 1,20, a dokładniej mówiąc przekroczył strefę nieco szerszą, którą wyznaczały lokalne letnie szczyty. Jednocześnie doszło też do wybicia konsolidacji, co w sposób bezpośredni pozwala ustalić minimalny, potencjalny zakres przyszłych ruchów wzrostowych w kierunku 1,2150 – komentował Marcin Kiepas.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here