Naga MarketsKurs euro wraca do 4,30 zł. Polski złoty silny na początku grudnia, dolar, funt i frank również tracąPo serii wzrostów z minionego tygodnia kurs euro doszedł niemal do poziomu 4,33 zł, po czym dynamicznie zawracał. Poniedziałek dzięki dobrym danym dotyczącym PMI przemysłowego przynosi kontynuację spadków i umocnienia notowań złotówki. PLN na początku grudnia rośnie także do euro, dolara i franka realizując około dwugroszową aprecjację. Czy trend utrzyma się w całym tygodniu oraz na przestrzeni ostatniego miesiąca roku?


Kurs złotego silny w poniedziałek, euro powraca do strefy stabilizacji?

W porównaniu do piątkowych kursów NBP, złotówka umacnia się do czterech głównych konkurentów na rynku walutowym o około 0,5%. Kurs euro powraca do poziomu 4,30 zł, kurs dolara i franka testując okolice 3,90 zł, a funt oddala się od dwuletnich maksimów i chwilowo spada poniżej 5,04 zł.

Chociaż cześć porannej aprecjacji złotówki została już skorygowana, do PLN nadal rośnie na początku nowego miesiąca, zdaniem analityków grudzień nie powinien przynieść większej zmienności, co będzie powodem między innymi mniejszej aktywności inwestorów okresie bożonarodzeniowym. Według prognoz na ostatni miesiąc roku, kurs euro powinien w Sylwestra zamykać się na 4,30 zł, a kurs dolara na 3,89, czyli delikatnie poniżej obecnej wyceny.

Więcej o umocnieniu złotego w poniedziałek w najnowszym odcinku „Co nowego u złotego” na antenie Comparic24.tv.

Dzięki grudniowemu umocnieniu indeks polskiego złotego odbija od niemal dwumiesięcznych minimów i powraca na poziomy sprzed tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDecyzja OPEC+ będzie kluczowa dla walut powiązanych z ropą – analizuje MUFG Bank
Następny artykułPowstał Saturn V2 – protokół, który zdecentralizuje wydobycie BTC
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here