Naga Markets
Kurs EURUSD od tygodnia, z chwilową przerwą, kontynuował spadki z poziomu 1,1447 do okolic 1,1230. Zatem rynek powrócił do przedziału wahań, który obserwowaliśmy przed decyzjami dwóch kluczowych banków centralnych, czyli Europejskiego Banku Centralnego, po którego decyzji kurs spadł poniżej 1,1180 oraz po decyzji FED, kiedy notowania wzrosły pod 1,1450.


Spoglądając aktualnie na wykres możemy zaobserwować próbę obrony wsparcia wynikającego z minimów, które pojawiły się jeszcze przed EBC. Mowa tu o rejonie 1,1235-1,1215. Dla części traderów poziomy te zostały wyznaczone przez lewe ramię w odwróconej formacji głowy z ramionami. Z kolei obecny test i próba obrony tych poziomów, to możliwość uformowania prawego ramienia:

Notowania EURUSD. Źródło: platforma Conotoxia.
Notowania EURUSD. Źródło: platforma Conotoxia.

Jeśli takie przypuszczenia miałyby okazać się prawidłowe, to kurs nie powinien już znacząco zniżkować, a z kolei mógłby zacząć wracać do linii trendu spadkowego, która po decyzji FED – od strony technicznej – powstrzymała kupujących euro za dolara.

Zdaje się, że dopiero jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę dla ewentualnej większej aprecjacji euro. Tymczasem pokonanie wspomnianych wsparć mogłoby otwierać drogę do dołka wyznaczonego w dniu zakończenia posiedzenia EBC i zanegowałoby potencjalną strukturę RGR

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here