Kurs euro, dolara, funta, franka po przerwie majowejSytuacja polskiego złotego na początku października jest mocno mieszana. Z jednej strony kurs euro delikatnie traci, a w jego ślady idzie frank, z drugiej kurs dolara dobija się do poziomu 4,02 zł i jest coraz bliżej wybicia nowych maksimów. We wtorek, 1 października, po godzinie 11:15 kursy walut kształtowały się następująco: euro (EURPLN) 4,3730 zł, dolar (USD) 4,0132 zł, frank (CHF) 4,0133 zł i funt (GBP) 4,9257 zł.

  • Kurs euro balansuje na granicy 4,37 zł, testując w poniedziałek ponad tygodniowe minima
  • Kurs dolara jest coraz bliżej wybicia 4,02 zł i otwarcia sobie drogi do dalszej aprecjacji
  • Notowania GBPPLN nie potrafią poradzić sobie z lokalnym oporem
  • Cena franka osuwa się drugi dzień z rzędu, zwiększając przewagę złotego
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4, 3730 Euro
USDPLN 4, 0132 dolar
GBPPLN 4,9332 funt
CHFPLN 4, 9257 frank

Kurs euro pokona 4,37 zł i spadnie niżej? EURPLN na ważnym wsparciu

Notowania EURPLN drugi dzień z rzędu testują ważną strefę wsparcia na wysokości 4,37 zł, której pokonanie otworzyłoby drogę do kolejnej strefy kumulującej popyt w okolicach 4,34 zł. Kurs euro notował w poniedziałek silniejsze spadki i testował ponad tygodniowe minima. Co prawda wsparcie wytrzymało szarżę podaży, jednak presja spadkowa zdecydowanie się zwiększyła.

kurs euro EURPLN 1 października 2019
Kurs euro do złotego testuje ważne wsparcie. EURPLN D1

Kurs dolara dobija się do nowych szczytów. USDPLN testuje 4,02 zł

Kolejną sesję z rzędu kurs dolara testuje poziom 4,02 zł, a na rynkach międzynarodowych wybija nowe maksima – indeks USD nie był tak wysoko od ponad dwóch lat, a para walutowa EURUSD znalazła się na niemal 30-miesięcznych dołkach. Wynika z tego, że złotówka relatywnie dobrze broni się przed silnym dolarem, jednak przy obecnej presji popytu, notowania USDPLN wkrótce mogą wybić opór 4,02 zł i rosnąć dalej.

kurs dolara USDPLN 1 października 2019
Kurs dolara uporczywie testuje poziom 4,02 zł. USDPLN D1

Kurs franka spada drugi dzień z rzędu. CHFPLN poniżej 4,02 zł

Frank, podobnie jak dolar, porusza się pod poziomem 4,02 zł, z tą jednak różnicą, że notowania CHFPLN tracą drugi dzień z rzędu i odbijają od lokalnego oporu na wysokości 4,05 zł. Złotówka ma szansę na poszerzenie korekty wzrostowej i zejście w okolice okrągłego poziomu 4 złotych, który pełni rolę psychologicznego wsparcia/oporu.

kurs franka CHFPLN 1 października 2019
Kurs franka traci we wtorek do złotego. CHFPLN D1

Kurs funta nie potrafi pokonać 4,95 zł. GBPPLMN z sygnałem sprzedaży?

Notowania GBPPLN drugi dzień z rzędu dynamicznie odrzucają próbę wybicia poziomu 4,95-4,94 zł, rysując bardzo długie górne knoty świec przy wąskich korpusach. W efekcie kurs funta utrzymuje się kolejną sesję z rzędu w okolicach 4,925 zł, korzystając z lokalnego wsparcia. Dwie „pinezki” na wykresie z rzędu mogą być jednak dla inwestorów sygnałami sprzedażowymi, wpływając na deprecjację pary walutowej.

kurs funta GBPPLN 1 października 2019
Funt odrzuca opory drugi dzień z rzędu. GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here