Kurs euro, notowania EURPLNKurs euro rozpoczyna piątkową sesję utrzymując się na względnie stabilnym poziomie. Jego zmienność wynosi bowiem okrągłe 0%. Dzięki temu, punktualnie o godz. 11:00 za euro zapłacić trzeba dokładnie 4,3571 zł. Czy do końca dnia wycena ta utrzyma się bez większych zmian?


Kurs euro stanął w miejscu

  • EUR kosztuje 4,3571 zł

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że jej kurs od kilku dni utrzymuje się w strefie pomiędzy 4,3370 zł a 4,40 zł. Dzisiejszy poranek jest na tym rynku niezwykle spokojny. Nie wiele wskazuje również na to, by w godzinach popołudniowych coś miało się tu zmienić. W kalendarzu makroekonomicznym nie ma bowiem ani jednej, istotnej publikacji z Polski czy strefy euro.

Skupiając się jednak stricte na analizie technicznej tego wykresu zauważymy, że mimo wczorajszych wzrostów, kurs euro w dalszym ciagu pozostaje pod sporą presją podażową. Okazuje się bowiem, że mimo próby wybicia powyżej 4,3790 zł, szybko pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała znaczną część wczorajszych wzrostów. Jeżeli zatem trwająca od wtorku deprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, moglibyśmy się nawet spodziewać, że kurs euro osunie się w okolice 4,3370 zł.

Więcej na temat obecnej sytuacji kursu euro w porannym programie “Co nowego u złotego”:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara (USDJPY) nadal przy 106.600 JPY. Kurs jena z możliwością osłabienia
Następny artykułWIG20 konsoliduje nad 2100 pkt. GPW za 8,3 mln zł wdraża nowy system analizy danych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here