Naga MarketsKurs euro w trybie risk-on. Para walutowa EUR/USD wychodziła ponad 1,085 USDEUR/USD wychodzi dziś ponad 1,0850 i wraca do poziomów, które w ubiegłym tygodniu utracił na skutek fatalnych odczytów PMI z Eurolandu (i wyprzedzającego pozycjonowania na nie) oraz rozczarowania brakiem rozstrzygnięć w negocjacjach liderów UE nad pakietem fiskalnym. Jednak w zdumiewający sposób euro udało się wyciągnąć z miesięcznych minimów 1,0726. Utrzymanie ratingu Włoch na poziomie BBB przez agencję S&P może być częściowym wytłumaczeniem. Risk-on podsycany decyzjami o poluzowaniu lockdownu w różnych częściach świata jest tutaj dopełnieniem.

Kurs euro pod naporem informacji dotyczących koronawirusa

Włochy, wcześniej epicentrum pandemii koronawirusa w Europie, ogłosiły plany stopniowego złagodzenia zakazów przemieszczania się. Od 4 maja ma być uruchomiona produkcja i prace w budownictwie, a dwa tygodnie później otwarte mają być sklepy i muzea. Jednak szkoły nie zostaną otwarte do września.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym tygodniu spodziewane są dalsze ogłoszenia. Francja prawdopodobnie jutro ogłosi częściowe złagodzenie środków, Portugalia w czwartek, a rząd Niemiec także w czwartek przeprowadzi przegląd dalszych działań.

W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii łagodzenie zachodzi na szczeblu prowincji lub stanu. Sprawy wyglądają lepiej w stanie Nowy Jork: północna część stanu może rozpocząć wychodzenie z lockdownu od 15 maja, ale otwarcie miasta Nowy Jork przyjdzie później. Australijskie Queensland złagodzi ograniczenia dotyczące przebywania w domu od 1 maja, podczas gdy Australia Zachodnia od poniedziałku pozwoli na zgromadzenia do 10 osób. Największe prowincje Kanady mają ogłosić terminy w tym tygodniu, podczas gdy czekamy na wskazówki dotyczące Wielkiej Brytanii.

Risk-on pozwala na odejście od USD, podczas gdy nadzieje na restart gospodarki europejskiej ułatwiają odbicie EUR/USD.

Pozostaje jeszcze ryzyko drugiej fali zachorowań, stąd nawet odmrażanie gospodarek jeszcze nie oznacza, że wszystko wraca do normy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here