Naga MarketsKurs euro w tarapatach? Sytuacja EUR/USD oraz AUD/USDInwestorzy są nieco skołowani, bo patrząc na wypowiedzi polityków nie do końca wiedzą, czego można będzie się spodziewać po drugiej fali zakażeń COVID-19. Tymczasem casus Pekinu pokazuje, że tylko zdecydowane i szybkie działanie w postaci przywracania obostrzeń na lokalnych obszarach, w postaci z silną inwigilacją społeczeństwa, może dać skutek. Oby nie było tak, że konieczne działania zostaną wprowadzone zbyt późno, przez co proces wygaszania nowych ognisk będzie znacznie dłuższy i kosztowniejszy. Statystyki dla wybranych stanów w USA systematycznie się pogarszają, a do tego pojawiają się nowe problemy (Australia, Niemcy itd.).

Rynek walutowy obawia się drugiej fali pandemii

Dla rynku walut kluczowym pytaniem jest to, czy będzie on beneficjentem drugiej fali COVID-19. Myślę, że nie do końca. Silny ruch w marcu wynikał z problemów z płynnością w dolarach, a teraz po ostatnich działaniach FED jest ona aż zanadto wystarczająca. Niewykluczone, że najbliższe miesiące przyniosą większą zmienność, ale na giełdowych indeksach (głębsza korekta?), niż na walutach. Niemniej w cenie będą klasyczne bezpieczne przystanie, jak jen, frank i złoto.

Dzisiaj nie udało się zejść poniżej piątkowego dołka przy 1,1167, jaki został ustanowiony po tzw. ruchu powrotnym w stronę 1,1250. Na razie mamy kolejny ruch powrotny, chociaż trudno ocenić, na ile zostanie powtórzony rejon piątkowego maksimum. Na dziennym RSI 9 widać próbę odbicia, ale wybicie 4-miesięcznej linii trendu wzrostowego w ostatnich dniach jest niezaprzeczalne.

Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here