Kurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNW trakcie wtorkowej sesji notowania EURPLN zyskiwały ponad 0,4%, nadal utrzymują się jednak pod istotnym oporem 4,38 zł. Środowe przedpołudnie przynosi marginalną korektę, a kurs euro przemieszcza się w zakresie dwutygodniowej konsolidacji na wysokości wielomiesięcznych szczytów. Ekonomiści nie spodziewają się obecnie wyraźniejszego odwrócenia koniunktury i utrzymania relatywnej słabości złotego do głównych konkurentów na rynku Forex.

  • W środę, 28 sierpnia, o godzinie 08:30, kurs euro wynosił 4,3778 zł
  • Para EURPLN zyskiwała we wtorek 0,4%, jednak nie pokonała poziomu 4,38 zł
  • W środowym kalendarzu makroekonomicznym zabrakło ważniejszych odczytów dla złotówki oraz euro

Kurs euro stabilizuje się w nowym kanale zmienności. EURPLN rozpoczyna dłuższą konsolidację?

Notowania EURPLN po przetestowaniu nowych, tegorocznych maksimów, stabilizują się pod poziomem 4,38 zł, który jest najwyższym obserwowanym od lipca ubiegłego roku. Dolne ograniczenie konsolidacji pokrywa się z poziomem 4,34 zł, który w pierwszej części 2019 wyznaczał lokalne maksima.

Zdaniem analityków kurs euro może utrzymać się w obecnym przedziale w dłuższym okresie czasu, w związku ze stabilizację polskiego złotego na lokalnych minimach. Zaburzeniem scenariusza mogą być dalsze wzrosty pary walutowej CHFPLN, która w ostatnim czasie dyktuje warunki kursowe na rynku złotego.

kurs euro EURPLN 28 sierpnia
Euro konsoliduje na tegorocznych maksimach. Kurs EURPLN D1

Frank szwajcarski również konsoliduje do złotówki

Mówiąc o franku szwajcarskim, na jego wykresie widać bliźniaczo podobną konsolidację, pod poziomem 4,04 zł, który jest najwyższym od ponad dwóch lat. Dolne ograniczenie ruchu bocznego wypada natomiast na wysokości okrągłej strefy 4 zł lub trochę niżej na lokalnych minimach 3,97 zł.

Jeżeli kurs franka wybije wspomniany zakres dołem lub górą, wtedy zbliżonej reakcji można spodziewać się na parze walutowej z euro. Ze schematu wyłamywać próbuje się natomiast dolar amerykański, który we wtorek zyskiwał ponad 0,5% oraz ponownie podchodził pod wielomiesięczne szczyty tuż pod poziomem 3,95 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here