Naga MarketsPoczątek października to nie tylko początek nowego miesiąca, lecz również i kwartału. Tak jak pierwsze dziewięć miesięcy 2020 roku przebiegało na rynkach finansowych niezwykle emocjonująco, tak również ostatnie trzy zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Przez wzgląd na kilka czynników jak np. pandemia, Brexit czy wybory prezydenckie w USA, których efekty są trudne do przewidzenia, najbliższe tygodnie mogą być dość nerwowe.

  • Analitycy są podzieleni co do przyszłości notowań euro i dolara amerykańskiego

Koniec roku zapowiada się nerwowo

Wspomniane wyżej czynniki sprawiają, że ciężko przewidzieć który z nich oddziaływał będzie na rynki finansowe z większa mocą. Fakt ten sprawia, że nawet ekonomiści są podzieleni co do przyszłego kierunku notowań popularnych walut.

Rafał Sadoch z BM mBanku przewiduje, że szanse Joe Bidena na wygraną w listopadowych wyborach prezydenckich mogą ciążyć amerykańskiej walucie, która znów powinna słabnąć.

Innego zdania jest z kolei Andrzej Kiedrowicz. Jego zdaniem dolar amerykański czerpie korzyści z popytu inwestorów poszukujących bezpiecznej przystani. Analityk uważa, że walutą, która może w najbliższym czasie silnie tracić na wartości jest euro. Wspólna waluta mogłoby bowiem znaleźć się pod presją ze względu na drugą falę pandemii koronawirusa, która obecnie przetacza się przez Europę, i obawy, że ożywienie gospodarcze w strefie euro może zostać z tego powodu zniwelowane.

Potencjalnej deprecjacji wspólnej waluty oczekują także dwaj inni analitycy. Marcin Kiepas, analityk Tickmill uważa, że na fali gorszych nastrojów, kurs euro może ponownie zbliżyć się do 4,60 zł, ale wyjście wyżej jest mało prawdopodobne, zarówno od strony analizy technicznej, jak i czynników fundamentalnych.

Podobnego zdania jest Michał Krajczewski z BM BNP Paribas. W jego ocenie, wyraźne osłabienie złotego zostało zastopowane przy oporze na 4,60. Analityk uważa, iż potencjał przeceny polskiego złotego wyczerpuje się i możliwa jest korekta w dół na kursie EUR/PLN.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) powrócił w okolice 3,8030
Następny artykułKursy euro, funta i franka największymi wygranymi sesji! EUR najsilniejsza walutą G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here